Neįgaliesiems

V. Urbonas: „Pasirinkti futbolininkai – pilnai tenkina“

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas antradienį pakomentavo pasirinktą žaidėjų sąrašą, kuris ruošis ateinančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgu ir draugiškam mačui su Azerbaidžanu bei pristatė savo trenerių štabą.

2019 metus lietuviai pradės kovo 22-ąją vyksiančia dvikova su Liuksemburgu svečiuose. Po trijų dienų rinktinė Azerbaidžano sostinėje Baku mes iššūkį šeimininkams.

V. Urbonui naujajame atrankos cikle talkins asistentas Andrius Skerla, fizinio parengimo treneris Šarūnas Bičiušas, vartininkų treneris Justinas Gasiūnas ir analitikas Lukas Žėkas.

Spaudos konferencijoje V. Urbonas pasidalino mintimis apie vykstančius darbus, žaidėjų sudėtį ir atsakė į žiniasklaidos klausimus.

Apie pasirinktą trenerių štabą:

Manau, kad mano pasirinkti žmonės turi noro, geros patirties bei kompetencijos, kad atliktų jiems paskirtus darbus.

A. Skerla yra sukaupęs didelę žaidėjo ir trenerio darbo patirtį, pastaruoju metu dirbo su U-21 rinktine. Jis yra subrendęs ir patobulėjęs, o mūsų mintys atitinka, tad džiaugiuosi, jog jis prisijungė prie mūsų kolektyvo.

Š. Bičiušas taip pat dirbo U-21 rinktinėje, fizinio rengimo treneriu. Tai jam pakilimas laipteliu aukščiau, bet jis žino darbo rinktinėje specifiką, turi gerų minčių ir savo metodus, esu patenkintas, jog jis sutiko dirbti kartu.

J. Gasiūnas eilę metų gyvena ir dirba Anglijoje, o šiuo metu yra „Premier“ lygos klubo „Brighton“ U-18 komandos vartininkų treneris. Jis nėra nutraukęs ryšio ir pakankamai bendrauja su treneriais, kurie dirba Lietuvoje. Justinas žino šalies futbolo nūdieną. Jo prisijungimas suteiks modernių „potėpių“ ir jis atneš naujų vėjų į darbą su vartininkais.

L. Žėko pavardė galbūt nieko nesako, bet jis šiuo metu baigia mokslus Kelno universitete futbolo žaidimo analizės kryptimi. Jis jau dirbo Vokietijos futbolo federacijoje, rengė analizes vokiečių U-17 ir nacionalinei rinktinei. Tai yra jaunas žmogus, bet jis turi įdomią patirtį ir paliko labai gerą įspūdį. Turėsime tokį žmogų, iš kurio galėsime pasisemti minčių, kaip geriau dirbti.

Apie rinktinės sąrašą:

Buvo pakankamai laiko įvertinti žaidėjus, buvau susidaręs išplėstinį sąrašą, tačiau jį dabar teko sumažinti iki 23 žaidėjų. Džiaugiuosi, jog dauguma futbolininkų turi žaidybinės praktikos savo klubuose. Taip pat reikėjo įsitikinti pirmosiose oficialiose A lygos rungtynėse žaidusiais futbolininkais, jų sportine forma. Norėjau į rinktinę pakviesti naujų žmonių, tarp pakviestų futbolininkų yra ir naujokų, ir seniai joje žaidusiųjų – Markas Palionis, Rimvydas Sadauskas, Vytautas Andriuškevičius, Justinas Marazas, Paulius Golubickas, Saulius Mikoliūnas. Jie visi nusipelnė būti šiame sąraše. Yra ir daugiau žaidėjų, kuriuos seku ir sieju su jais daug vilčių. Tačiau turiu savo taktinę schemą, pagal kurią stengiausi rinktis žaidėjus į rinktinę, šiandienos futbolininkų sąrašas mane pilnai tenkina.

Apie Edviną Girdvainį ir Gratą Sirgėdą:

Vakar sulaukiau skambučio iš Baku, Edvinas Girdvainis gavo traumą ir tai yra gaila. Jam be žaidybinės praktikos reikės praleisti apie mėnesį. Vietoje jo pakvietėme Rimvydą Sadauską. Gratas Sirgėdas taip buvo sąrašuose, bet jis dar nėra visiškai sveikas ir pasiruošęs.

Apie Ovidijaus Verbicko ir Giedriaus Matulevičiaus nebuvimą rinktinėje:

Man taktinis išsidėstymas turi didelę reikšmę. „Sūduva“ žaidžia kiek kitokia schema. Atsižvelgiant į mūsų saugų liniją, pagal savo savybes geriausiai mano viziją atitinka Mantas Kuklys, Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas ir Artūras Žulpa. Stengiuosi stebėti ir įsigilinti į tai, kaip O. Verbickas ar G. Matulevičius savo žaidimu galėtų prisidėti prie rinktinės, bet šiandien mano pasirinkimas yra toks.

Koks rezultatas tenkintų Liuksemburge?

Be abejo, analizavome Liuksemburgo rinktinės žaidimą. Pagrindinį dėmesį skyrėme Tautų lygos varžyboms, kuriose jie pasirodė neblogai. Jų išskirtiniai bruožai – kovingumas, geras mikroklimatas. Tokio tipo futbolą labiau galima aptikti salų rinktinėse. Jie turi gerų Vokietijos ir Prancūzijos klubuose žaidžiančių individualių žaidėjų. Nesinori kalbėti apie šalies pavadinimą – tai nėra ta komanda, kuri mums būtų lengvai įveikiama. Mes, visų pirma, stengsimės kaip įmanoma geriau pasirengti. Žaidėjai taip pat bus pilni noro gerai startuoti – gera pradžia duotų pozityvų impulsą tolimesniems veiksmams. Lūkesčiai dideli, visi laukia rezultatų, tad mes pasiruošę kautis dėl pergalės.

Apie pasirengimą pirmosioms rungtynėms:

Per pirmuosius mėnesius yra atliekama nemažai nematomo darbo. Vis tik pirmadienį prasidės darbai  stovykloje Vokietijoje. Tos keturios dienos bus skirtos susipažinti su komanda, apjungti ją vienam tikslui ir atrasti optimalią sudėtį. Tai yra darbai, dėl kurių galbūt aš galėčiau skųstis laiko stoka. Galima nagrinėti daug, bet nepamirškime, jog reikia sudėlioti tinkamą žaidėjų mozaiką, kurioje vienas prie kito derėtų. Vis dėlto, nacionalinė rinktinė yra ta vieta, į kurią atvyksta žaidėjai, turintys tinkamą kompetenciją ir kvalifikaciją atlikti iškeltus uždavinius. Noriu, kad pradėtume nuo paprasčiausių dalykų, nesistengsiu perteikti ar sukurti to, ko žaidėjai nesuprastų. Svarbiausia – tikėti tuo, ką mes darome. Tinkamo žaidimo atradimas gali būti raktu į pergales.

Apie bendrus tikslus rinktinei:

Žinant mūsų situaciją pastaruosiuose cikluose, mums reikia užaugti iki rezultatų, kai galėsime sieti tikslus su buvimu vienoje, ar kitoje vietoje. Man svarbiausios – kiekvienos sekančios rungtynės. Norime ir stengsimės kovoti su kiekviena komanda. Kalbėti ir prisižadėti nenoriu. Nenoriu, kad dvejos rungtynės su Liuksemburgu suteiktų komandai psichologinį nesvarumą. Esu linkęs nuosekliai siekti rezultatų. Kaip ir minėjau, esu pasiruošęs prisiimti atsakomybę dėl rinktinės žaidimo. Taškų skaičius šiuo metu mums neturi būti rodikliu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS