Neįgaliesiems

V. Urbonas pasitinka Baltijos taurės iššūkius: „Mūsų tikslas – taurę parvežti į Lietuvą“

Jau rytojaus vakarą Lietuvos futbolininkai atidarys kalendorinę vasarą rungtynėmis su Estija savo stadione. Tai bus pirmasis iš trijų šio rinktinių lango susitikimų.

Rungtynės Vilniaus LFF stadione prasidės 19 valandą, bilietus į jas įsigyti galite paspaudę čia. Tie, kurių stadione nebus, rungtynes stebėti tiesiogiai galės LRT PLIUS kanalu ir LRT.lt.

Prieš rungtynes surengtoje oficialioje spaudos konferencijoje Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas dar kartą priminė, kad pagrindinis tikslas – iškovoti Baltijos taurės trofėjų, kuris Lietuvai būtų pirmasis po 11 metų pertraukos.

„Ilgametė tradicija Baltijos šalių turnyras ir tas tęstinumas mus įpareigoja rimtai ruoštis rytojaus rungtynėms. Aišku, laiko per daug nebuvo, bet iš to, ką mačiau vakar ir ką matau komandos užsivedime, tai visi pasiruošę bei stengsimės pademonstruoti gerą žaidimą ir, aišku, kaip ir sakiau prieš tai – mūsų tikslas yra Baltijos taurę parvežti į Lietuvą“, – akcentavo specialistas.

Lietuva ir Estija jau rungtyniavo praėjusių metų vasarą ir tada lietuviai rungtynes laimėjo 3:1. Visgi, kaip teigė V. Urbonas, nuo tada prabėgo nemažai laiko, o Estijos rinktinėje buvo ir nemažai permainų, mat ekipos vairą perėmė naujas treneris Thomasas Haberli.

„Prabėgo ganėtinai nedaug laiko, bet rimti pokyčiai Estijos komandoje – pasikeitė treneris, pasikeitė ir žaidimo braižas bei taktinis išsidėstymas, bet, nežiūrint į tai, tai konkurencinga ir užsispyrusi komanda, siekianti savo tikslo. Laukia tikrai rimtos rungtynės ir norėčiau, bei tikiu, kad išeisime pasiruošę tai kovai, kuri mūsų laukia nuo pirmos iki paskutinės minutės“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris.

Gali pasirodyti, kad Estijos rinktinė turi rimtų bėdų gynyboje, mat per pirmus du mačus kitų metų pasaulio čempionato atrankoje estai praleido net 10 įvarčių (2:4 pralaimėta Baltarusijai ir 2:6 – Čekijai), tačiau V. Urbonas tikino, kad tam buvo ir pateisinamų priežasčių.

„Neišskirčiau tų kovo mėnesio rungtynių, kadangi jų komanda susidūrė su COVID-19 banga, neturėjo dalies žaidėjų, trenerio, tad orientuotis ir galvoti, kad yra lengvai daužoma komanda, tikrai nenorėčiau. Mes ir šiandien žiūrėjome oponentų stipriąsias ir silpnąsias vietas, tai akcentavau tai, kad nežiūrėtume į kovo mėnesio rezultatus, kadangi rytoj, žinau, išeis stipriai motyvuota ir užsivedusi Estijos komanda, turime būti pasiruošę ir tam“, – sakė strategas.

Paklaustas apie tai, ar visi žaidėjai bus pasirengę mačui, treneris išskyrė vieną futbolininką, ties kuriuo kabo didžiausi klaustukai.

„Turime problemų, didžiausias klaustukas yra dėl Pauliaus Golubicko. Visi kiti pasiruošę, tad yra vienas klaustukas ir žiūrėsime iki rytojaus, kaip jis išsispręs“, – teigė jis.

Tuo tarpu rinktinės saugas Domantas Šimkus taip pat teigė besidžiaugiantis šia stovykla bei sakė, kad praeitos rungtynės su Šveicarija bei Italija gali komandai suteikti papildomo pasitikėjimo.

„Susitikome tik vakar, visi pasiilgę vieni kitų, atmosfera gera, treniruotė praėjo gerai. Laukiame rytojaus rungtynių ir, kaip minėjo treneris, tikslas yra tik vienas – tapti nugalėtojais.

Tokios rungtynės (su Šveicarija ir Italija – red.) duoda daug pasitikėjimo, žaidėme prieš stiprias rinktines ir dabar su nekantrumu laukiame rungtynių su Estija“, – sakė rinktinės futbolininkas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS