Neįgaliesiems

V. Urbonas po pralaimėjimo Kosove: „Susitikome su stipriu oponentu“

Lietuvos rinktinė trečiadienio vakarą kontrolinėse rungtynėse patyrė nesėkmę, išvykoje rezultatu 0:4 nusileidusi Kosovo nacionalinei komandai.

Po pirmojo kėlinio lietuviai atsiliko 0:1, tačiau po pertraukos šeimininkai atakoje atrodė dar geriau ir, pridėję tris tikslius smūgius, iškovojo solidžią pergalę.

Tuo tarpu Lietuvos rinktinės gretose bene geriausią progą pasižymėti turėjo Vykintas Slivka, bet jo smūgis pirmo kėlinio pabaigoje praskriejo visiškai greta vartų, o kelis Arvydo Novikovo bandymus rungtynių pradžioje atrėmė šeimininkų vartininkas.

Lietuviai iš viso atliko 10 smūgių, 2 iš jų skriejo į vartų plotą, o dar net 4 blokavo šeimininkų gynėjai.

Po rungtynių spaudos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos rinktinės strategas Valdas Urbonas tikino, jog rezultatas nėra tenkinantis, tačiau tai priėmė kaip pasiruošimo etapą sekmadienio rungtynėms Šveicarijoje.

„Liūdina blogas rezultatas, aišku, tai buvo kontrolinės rungtynės, pasirengimas sekmadienio pasaulio čempionato atrankos rungtynėms. Susitikome su stipriu oponentu ir pasijautė netektys, nebuvimas kertinių žaidėjų, ypatingai – vidurio gynėjų, tai buvo svarbus faktorius.

Kitas dalykas – žaidimo kokybė irgi nebuvo bloga, susikurdavome geras situacijas, paprasčiausiai šlubavo realizacija. Kai tokiose rungtynėse neįmuši tokių šansų, galutiniame rezultatate tai atsispindi ir tas rezultatas yra neigiamas“, – mintimis dalinosi V. Urbonas.

Viena iš trenerio minėtų netekčių – Edvinas Girdvainis, kuris nebuvo registruotas trečiadienio mačui dėl sveikatos bėdų.

„Jis yra po traumos, reabilituojasi ir tikiuosi, kad jis mums padės šiose kovo mėnesio batalijose, labai tikiuosi, kad galės prisidėti. Laukiame, tikimės, kiekvienas žaidėjas mums turi pridėtinę vertę“, – sakė treneris.

Rinktinė šiose rungtynėse išsidėstė nauja ir iki tol nebandyta dviejų puolėjų formacija ir, kaip minėjo V. Urbonas, tai leido jam susidaryti įspūdį apie žaidėjų galimybes.

„Žaidėme nauja taktine schema, tai buvo savotiška rizika, žvalgyba, atsižvelgiant į tai, kad norime plėsti savo taktinį išsidėstymo arsenalą, pažiūrėti dar plačiau, kaip galima išnaudoti žaidėjus. Turėjome minčių ir, aišku, daug kas buvo nukreipta į sekmadienio rungtynes.

Tas modeliavimas vyko, jis buvo vykdomas, tik kažkiek gaila, kad jis baigėsi tokiu mūsų netenkinančiu rezultatu. Bet informacijos apie žaidėjus, apie žaidėjų galimybes atlikti tam tikras užduotis tikrai gavau ir reikės analizuoti daugiau, laukia darbas artimiausiu metu“, – teigė V. Urbonas.

Apie tai, kad rezultatas nebuvo tenkinantis, kalbėjo ir kapitono raištį ryšėjęs Saulius Mikoliūnas.

„Rezultatas tikrai netenkina, viską supranta ir žaidėjai, tikiuosi, kad pasidarysime išvadas, nes nėra laiko, sekmadienį laukia labai atsakingos rungtynės. Davėme varžovams labai daug erdvių, negalime taip žaisti.

Tikiuosi, kad po šiandienos, kai nepavyko įmušti, sekmadienį išpildyti situacijas pavyks geriau. Varžovas šiandien tikrai buvo pajutęs žaidimo ritmą, turėdamas laisvės išnaudojo savo progas ir pasiekė pelnytą pergalę, o mums belieka pasidaryti išvadas ir eiti pirmyn“, – akcentavo S. Mikoliūnas.

Penktadienį rinktinė keliaus tiesiai į Šveicariją, kur Sant Galeno mieste sekmadienį pradės kelią 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionato atrankoje.

Lietuvos ir Šveicarijos rungtynes sekmadienį nuo 21.30 val. tiesiogiai transliuos LRT PLIUS kanalas ir portalas LRT.lt.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS