Neįgaliesiems

V. Urbonas prieš antradienio rungtynes Ispanijoje: „Žaidėjai atiduoda tai, ką gali“

Lietuvos rinktinės rytoj laukia kontrolinės rungtynės su Ispanijos rinktine, tiesa, ši bus kitokia nei įprastai.

Sekmadienio vakarą buvo pranešta apie tai, kad koronavirusas buvo nustatytas Ispanijos rinktinės kapitonui Sergio Busquetsui, o pagal galiojančias taisykles izoliuotis turėjo ne tik jis, bet ir visa likusi komanda, nepaisant to, kad kitų asmenų testai buvo neigiami.

Pirmadienio vakarą oficialiai buvo patvirtinta, kad prieš lietuvius žais ne pagrindinė Ispanijos rinktinė, o vaikinų iki 21-erių rinktinė.

Prieš rungtynes spaudos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas teigė, jog, nepaisant to, kokie futbolininkai rytoj rungtųsi prieš lietuvius, svečių laukia nelengvos rungtynės.

„Daugiau koncentruojamės į savo komandos žaidimą, tai, ką mes galime kontroliuoti. Mūsų tikslas bus garbingai išeiti į rungtynes, mes kiekvieną varžovą gerbiame ir bandysime pademonstruoti gerą žaidimą.

Retai turime tokią progą žaisti su tokio lygio ir rango varžovais, kaip Ispanijos rinktinė. Aišku, žinome ir matome, kad tai yra pasaulinio lygio komanda. Ispanijos rinktinė turi individualiai stiprių žaidėjų ir galbūt šioje vietoje mes nusileidžiame meistriškumu, bet manau, kad šioje vietoje komandinė dvasia, gera energija ir pozityvumas leis mums sukovoti rytojaus rungtynėse.

Mes per šių rungtynių prizmę žiūrime į ateities kovas, tai bus gera patirtis, užgrūdinti žaidėjus ir juos paruošti pasaulio čempionato atrankoms rungtynėms rudenį.

Tikiuosi, kad nežiūrint į tai, kad žaidžiame trečias rungtynes per savaitę, visi atsiduos“, – sakė V. Urbonas.

Treneris taip pat pridėjo, jog rytojaus komandos sudėtyje turėtų būti permainų.

„Sudėtyje bus pakeitimų, stengsimės pastatyti optimalią sudėtį. Iš kitos pusės suprantame, kad žaisdami su Ispanija mes negalime dominuoti ir ilgai valdyti kamuolio, tad daugiau koncentruosimės ir žiūrėsime į tai, kaip geriau organizuoti žaidimą ginantis ir pabandyti surasti savo galimybių kontratakose“, – akcentavo specialistas.

Nepaisant to, kad Lietuvos rinktinei nepavyko laimėti Baltijos taurės, V. Urbonas sakė, jog iš patirtų pralaimėjimų galima pasiimti ir pozityvių dalykų.

„Reikėtų pasakyti, kad po pralaimėjimų atsistatyti sunkiau, pergalės yra eliksyras, kuris padeda atgauti fizines jėgas. Šiai dienai pažįstu žaidėjus, matau ir žinau, kad mano pasirinkti žaidėjai atiduoda tai, ką gali ir stengiasi maksimaliai gerai sužaisti.

Tikiuosi, kad tie pralaimėjimai Estijai ir Latvijai juos kažkiek motyvuos ir ta pozityvi energija turėtų išlikti, nes mes ne kartą parodėme, kad galime žaisti su tokio rango varžovais, kaip Ispanijos komanda. Pavyzdžiui su Italija ar su Šveicarija, tad patirties ir praktikos žaidėjai turi, ją rytoj turime perkelti į aikštę“, – teigė treneris.

Lietuvos ir Ispanijos rinktinių rungtynes rytoj nuo 21.45 val. tiesiogiai rodys LRT PLIUS ir LRT.lt.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS