Neįgaliesiems

V. Urbonas prieš mūšį su Šveicarija: „Turime išlaikyti koncentraciją visų rungtynių metu“

Sekmadienį Lietuvos vyrų rinktinė pradeda savo kovas 2022-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybose. Pirmasis Valdo Urbono auklėtinių varžovas – pajėgi Šveicarijos rinktinė.

Tiesioginę rungtynių tarp Šveicarijos ir Lietuvos transliaciją sekmadienį nuo 21.30 val. galėsite stebėti LRT PLIUS kanalu ir per LRT.lt.

Lietuviams tai taip pat bus proga atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo kontrolinėje akistatoje su Kosovo rinktine, kai varžovams buvo pralaimėta 0:4.

Prieš rungtynes buvo surengta tradicinė spaudos konferencija, kurioje savo mintimis pasidalino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.

„Rytoj laukia startas pasaulio čempionato atrankos varžybose, laukia tikrai rimtas ir stiprus oponentas. Aišku, jei reiktų palyginti Šveicarijos rinktinę, būtų galima sakyti, jog tai – gerai suderintas šveicariškas laikrodis, kuris tikrai optimaliai sureguliuotas.

Komanda gerai atakuoja, gerai ginasi ir surasti silpnų vietų, rasti, kur galima būtų primesti savo žaidimą, yra ganėtinai sunku, bet, nežiūrint į tai, kiekvienoje dvikovoje, kiekviename aikštės metre stengsimės kovoti ir padaryti taip, kad varžovams nebūtų lengva. Daug kas priklausys nuo psichologinio nusiteikimo, bet aš tikiuosi, kad mes sužaisime garbingai“, – prieš rungtynes kalbėjo V. Urbonas.

Šveicarai savo atrankos kovas jau pradėjo – ketvirtadienio vakarą jie išvykoje 3:1 nugalėjo Bulgarijos vienuolikę. Įdomu tai, kad visus reikalus svečiai iš esmės išsprendė per pirmas 15 rungtynių minučių, kada ir pelnė visus savo įvarčius.

„Kaip rodo praktika, mūsų komandai tikrai svarbios pirmos 15 minučių, galbūt akcentuojame, bet dažnai būna taip, kad tenka nusivilti, kada suteikiame varžovams pranašumą ir praleidžiame ankstyvą įvartį. Labai tikiuosi ir tikiu, kad rytoj būsime atidūs, būsime susikoncentravę nuo pat pradžių. Pradžia dar nėra visos rungtynės, visų rungtynių metu turime išlaikyti koncentraciją norint garbingai sužaisti su Šveicarijos komanda“, – akcentavo strategas.

Kontrolinėje akistatoje su Kosovu V. Urbonas išbandė dviejų puolėjų schemą, tačiau pasakojo, jog tai nebūtinai darys rytojaus rungtynėse.

„Pabandėme galbūt sužaisti kita taktine schema, bet tam tikros žaidėjų netektys ir rotacija padarė įtaką tam, kad turime prisitaikyti, pažiūrėti, kaip sužaisti geriau. Tai nereiškia, kad mes rytoj žaisime ta pačia taktine schema, kaip žaidėme su Kosovu“, – pabrėžė rinktinės treneris.

Šveicarijos rinktinę jau beveik septynerius metus treniruoja tas pats treneris Vladimiras Petkovičius, komandos branduolys rinktinėje taip pat rungtyniauja jau ne vienerius metus. V. Urbono teigimu, tai leidžia komandai būti dar brandesne.

„Aišku, jaučiasi, kad komanda yra subalansuota ir sureguliuota ir sprendžia savo uždavinius ne tik su žemesnio rango rinktinėmis, bet, kaip parodė ir praeitais metais, žaisdami su Vokietijos ir Ispanijos rinktinėmis.

Tai tikrai komanda, kuri drąsiai gali pretenduoti yra ir top 20, komanda tikrai turi mažai įkandamų vietų, daro tikrai gerą įspūdį, tad mūsų laukia tikrai labai rimtas iššūkis“, – teigė V. Urbonas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS