Neįgaliesiems

V. Urbonas: „Rinktinės sudėtis stabilizavosi“

Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas prieš artėjančias rungtynes su Portugalija ir Naująja Zelandija džiaugėsi, kad pavyko surinkti beveik optimalią sudėtį.

 

Į rinktinės gretas grįžo kapitonas Fedoras Černychas, vartininkas Ernestas Šetkus, saugai Mantas Kuklys ir Vykintas Slivka. „Pavyko daugmaž stabilizuoti sudėtį, turėsime įvairių variacijų, opcijų. Tikiuosi per savaitgalio rungtynes nieko blogo neatsitiks ir visi bus sveiki“, – konferencijoje žiniasklaidai kalbėjo V. Urbonas.

Dėl traumų rinktinei nepadės du saugai – Ovidijus Verbickas ir Deimantas Petravičius. Puolimo grandyje trenerio pasirinkimu šį kartą vietoje Karolio Laukžemio rungtyniaus Deivydas Matulevičius.

Paklaustas apie rinktinės tobulėjimą V.Urbonas teigė, kad svarbiausia buvo įsivertinti žaidėjų galimybes ir pagal tai pasirinkti taktinę schemą: „Džiugu, kad žaidėjai suprato, pajuto ir kyla vis mažiau klausimų dėl vienų ar kitų veiksmų aikštėje. Kai ko rungtynių metu nepasufleruosi, žaidėjui reikia pačiam pažinti ir nuspręsti. Šioje vietoje matau mūsų progresą.“

Artimiausias lietuvių varžovas – Europos čempionė Portugalija. Paskutinė šio Europos čempionato atrankos  ciklo dvikova su portugalais vyks lapkričio 14-ąją išvykoje.

„Laukia neeilinės rungtynės. Tai komanda turinti daug titulų ir šiuo metu yra „top“ komanda Europoje. Nežiūrime į turnyro lentelę, galvojame ką nuveikti, kaip priešintis varžovams. Rungtynės Vilniuje parodė, kad portugalai turi daugiau žvaigždžių nei Cristiano Ronaldo, – teigė V. Urbonas – Mes labiau koncentruojamės į savo žaidimą, komandinės gynybos organizavimą, disciplinos laikymąsi. Galbūt ne viskas pavyksta ką planuojame, bet svarbu kad žaidėjai supranta ir gali atlikti funkcijas. Darome individualių klaidų, už kurias tokiame lygmenyje būname dažniausiai nubausti. Kai išvengsime tų klaidų, vaizdas aikštėje bus kitoks.“

Po akistatos su portugalai lietuvių laukia akistata su Naująja Zelandija. „Po šių rungtynių laukia ilgas tarpas iki kitų kovo mėnesį, todėl dėsime visas pastangas, kad iškovotume pergalę ir pasigerintume nuotaiką prieš žiemos pertrauką. Ar rotuosime žaidėjus? Tai priklausys nuo situacijos pora dienų prieš rungtynes“, – kalbėjo V. Urbonas.

Pasak jo, varžovus iš anksto įvertinti sunku, bet surinkti daugiau žinių bus galima kitą savaitę. „Daug informacijos kol kas neturime, bet iš sudėties matome, kad dalis žaidėjų rungtyniauja Anglijos čempionate, dalis JAV lygoje, yra iš Miuncheno „Bayern“ ir Eindhoveno PSV jaunimo komandų. Neseniai pasikeitė rinktinės treneris, todėl yra klausimų dėl jų žaidimo braižo. Prieš atvykdami į Vilnių jie žais kontrolines rungtynes Dubline su Airija. Tos rungtynės mums padės geriau išanalizuoti varžovą.“

Lietuvos ir Portugalijos rungtynės vyks lapkričio 14-ąją Algarvės stadione. Lapkričio 17 dieną lietuviai LFF stadione priims Naujosios Zelandijos komandą. Bilietus į rungtynes platina „Tiketa“.

E. Žaldario nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS