Neįgaliesiems

V. Urbonas: „Šis taškas leis žengti mums į priekį“

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas po lygiųjų su Liuksemburgu teigė, jog jis yra patenkintas savo žaidėjų atsidavimu ir tikino, jog šis taškas gali padėti siekti geresnių rezultatų ateityje.

Tiek pirmajame kėlinyje, tiek po pertraukos lietuviai primetė varžovams atakuojantį futbolą. Visgi pirmajame kėlinyje reta proga pasinaudoję liuksemburgiečiai išsiveržė į priekį. Po pertraukos rezultatą išlygino Arvydas Novikovas, vėliau lietuviai aktyviai bandė išlyginti rezultatą, bet rungtynės baigėsi rezultatu 1:1. Dvikovą Lietuvos rinktinė baigė be dviejų pašalintų žaidėjų Modesto Vorobjovo ir Sauliaus Mikoliūno.

„Tikrai neblogai pradėjome rungtynes, sukūrėme aštrių situacijų. Kaip ir planavome, žaidėjai buvo aktyvūs, bet nelauktai krito įvartis. Toje situacijoje galėjome sužaisti geriau. Kai praleidi įvartį, sugrįžti į žaidimą užima laiką. Žaidėjų noras pasirodyti geriau pavirto į antrą geltoną kortelę Sauliui (Mikoliūnui), tas mums nebuvo reikalinga. Per pertrauką mačiau, kad žaidėjai tiki, kad gali toliau žaisti ir vykdyti tai, ką planavome. Nežiūrint į traumas ir kitus veiksnius, futbolininkai kovėsi. Išlyginome rezultatą, bet galėjome išpešti daugiau“, – sakė V. Urbonas.

Pasak trenerio, jį nudžiugino futbolininkų susitelkimas ir sugebėjimas žaisti taip, kaip rungtyniavo prieš S. Mikoliūno raudoną kortelę: „Mums rungtynės tikrai nesibaigė ir žaidėjai į aikštę išėjo su geru užsivedimu. Turime lyderius (Arvydą Novikovą ir Fedorą Černychą), kurie užduoda tinkamą toną. Tačiau visi vyrai atidavė visas jėgas, tas taškas mums vertas pergalės, tai leis mus atsispirti ir su pozityvu žiūrėti į priekį“.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse išvykoje lietuviai pralaimėjo Liuksemburgui 1:2. Treneris teigė, kad sudėtyje įvykę pakeitimai padarė teigiamą impulsą: „Turėjome problemų, kai kraštiniai gynėjai pirmosiose rungtynėse sunkiai susitvarkė su savo funkcijomis. Šiandien kiti žaidėjai žaidė šiose pozicijose, taip pat kitose pozicijose – privalomose ar kitose. Modestas Vorobjovas gerai užglaistė Sauliaus Mikoliūno netektį, Pauliaus Golubicko debiutas įnešė savotišką svarbą“.

„Kaip ir minėjau prieš rungtynes, norėjome būti agresyvesni. Ir man nuo šoninės linijos, ir jums tribūnoje, turėjo matytis šis pokytis“, – tvirtino V. Urbonas.

Nuo vasario mėnesio rinktinę treniruojantis panevėžietis tikino, kad pirmosios rungtynės namuose jam buvo labai ypatingos: „Kai publika ir žaidėjai degė noru išlyginti ir persverti rezultatą, supranti, kad tai yra yra didingas ir atsakingas jausmas. Tokia patirtis tikrai vertinga“.

Kitas Europos čempionato atrankos rungtynes Lietuva žais birželio 10 dieną su Serbijos rinktine. Rungtynės startuos 21:45 val.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS