Neįgaliesiems

V. Urbonas: „Vyrai atidavė 120 procentų”

Lietuvos rinktinė pagirtinai kovėsi su kitų metų pasaulio čempionato atrankos varžybų C grupės favoritais italais, tačiau, antrame kėlinyje praleidę du įvarčius, turėjo pripažinti pralaimėjimą 0:2.

Solidžiai besikovę lietuviai pirmą įvartį praleido antro kėlinio starte, kai tiksliai mušė po keitimo į aikštę žengęs italų saugas Stefano Sensi, o jau per pridėtą laiką tašką rungtynėse 11 metrų baudiniu padėjo ekipos atakų lyderis Ciro Immobile.

Tačiau, net ir nepaisant nesėkmės, lietuvių treneris Valdas Urbonas dėkojo savo auklėtiniams.

„Rungtynės su stipriu varžovu, nulis taškų, bet vyrams už tą atsidavimą, už kovą, už norą, už patriotiškumą tikrai turiu padėkoti. Atidavė ne 100, o visus 120 procentų ir tada supranti, kad tos rungtynės grūdina žaidėjus, kiekvieną iš jų ir manau, kad ateityje bus ir geresnių dienų, geresnių rungtynių ir taškų atžvilgiu. Nežiūrint į rezultatą, rungtynes vertinu pozityviai“, – sakė treneris.

Trenerio pasiteiravus apie tai, ar kažkuriuo rungtynių metu jis jautė, kad lietuviai gali iškovoti tašką, jis teigė, jog tam reikėjo išnaudoti neblogas susikurtas situacijas.

„Jausmas gali būti, bet jei aikštėje nevyks kažkokie įvykiai, tas jausmas ir liks jausmu. Manau, kad antrame kėlinyje mes tikrai turėjome neblogų situacijų, kur kontratakavome ir turėjome galimybę pelnyti įvartį, liūdina tas dalykas, kad neišnaudojome susikurtų situacijų. Aišku, reikia pagirti ir Tomą Švedkauską, kuris demonstravo tai, dėl ko jis dabar yra pagrindinis rinktinės vartininkas.

Gal pritrūkome šiek tiek jėgų, tai buvo trečios rungtynės ir kai kurie žaidėjai pradėjo fiziškai nebepalaikyti to intensyvumo, kuris buvo aikštėje. Galbūt labiausiai nuviliantis dalykas buvo tas 11 metrų baudinys, tarsi pipirai ant jautrios vietos. Galvoju, kad turėjome rungtynes bent jau pabaigti 0:1“, – mintis dėstė specialistas.

Per keturias dienas lietuviai susikovė su dviem grupės favoritėmis iš Šveicarijos ir Italijos. Visgi lietuvių treneris nesiryžo lyginti šių dviejų komandų pajėgumo.

„Aš tikrai nenorėčiau dabar vertinti, komandos yra tikrai aukšto kalibro, turinčios gilią sudėtį, tad pasakyti, kuri bus pirma, ne mūsų reikalas. Man svarbiau tai, kaip mes atrodėme tų elitinių pasaulio komandų fone, tas fonas mano akimis nebuvo prastas. Nepabėgome, nepasitraukėme nė prieš vieną, nė prieš kitą komandą“, – sakė strategas.

Kaip pasakojo V. Urbonas, žaidimo planas šios dienos rungtynėms buvo pradėtas rengti dar pirmoje rinktinių lango akistatoje su Kosovo vienuolike.

„Tas modeliavimas prasidėjo rungtynėse su Kosovu, nors tai gal ne taip ryškiai matėsi. Jei lygintume Kosovo, Šveicarijos ir Italijos rungtynes, tai manau, kad šiandien tam tikri Kosovo rungtynių štrichai, ypatingai atakuojant, buvo. Žvelgėme į tas situacijas, kaip ne tik gintis, bet ir išeiti į atakas. Džiugu, kad šiandien tokie momentai buvo ir jie nebuvo atsitiktiniai ar iš niekur“, – teigė panevėžietis.

Jis taip pat negailėjo pagyrų komandą ne sykį gelbėjusiam Tomui Švedkauskui ir teigė besitikintis, kad solidus žaidimas ateityje bus įvertintas ir kontraktu dar geresniame klube.

„Už jo karjerą tiesiogiai nesu atsakingas, galiu tik prisidėti prie jo talento atskleidimo. Tai, ką jis darė praeitais metais, ką demonstravo šiandien – gali būti tik aukščiausias jo žaidimo vertinimas. Tikiuosi, kad jam nebus problemų sudaryti kontraktą, kuris atitiktų jo žaidimo lygį ir kad jis galėtų toliau mus džiuginti ir kad jis toliau galėtų rungtyniauti gerame ir aukštame lygyje“, – dėstė treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS