Kita vertus, jei yra susidomėjimas, galime džiaugtis, kad mūsų treneriai yra paklausoje. Kelios dienos po sezono pabaigos buvome susitikę su treneriu. Aptarėme sezoną, kalbėjome apie sudėtį būsimam sezonui, pristatėme galimus kandidatus. Kartu sutarėme, kad jei klubas gautų pasiūlymų dėl jo išvykimo, juos vertinsime iki gruodžio mėnesio vidurio. Vėliau šis klausimas nebebus svarstomas, nes rengsimės naujam sezonui.

– Kokia Jūsų vizija dėl kito A lygos sezono – varžybų formato, komandų skaičiaus, nuostatų dėl legionierių?
 Šiuo metu tai yra lygtis su šimtu nežinomųjų. Nežinome kada ir kaip galėsime pradėti sezoną, kaip turėsime elgtis sezono metu. Net jei ir turėsime aiškias taisykles, jos yra labiau teorinės ir priklauso nuo bendros situacijos šalyje.

Mano asmenine nuomone, optimalus Lietuvai čempionatas iš 8 komandų. Jei būtų 10 komandų – valio. Tačiau blogiausias dalykas, kai atėję klubai sezono viduryje supranta kad negali užbaigti sezono dėl pinigų stygiaus. Tai blogiau nei turėti 6 komandas lygoje.

Kalbant apie šių metų sezoną, manau, kad jis buvo konkurencingas ir įdomus net ir su 6 komandomis. Žinoma, geriau, kad tokio mažo skaičiaus nebūtų, bet svarbiausia kad visi klubai būtų pajėgus sužaisti visus metus. Vėlgi, vertinant pandeminę situaciją, manau, kad reikėtų žaisti ne daugiau 3 ratų.

Esamo legionierių limito (4 žaidėjai ne iš Europos sąjungos šalių) galbūt ir pakanka aikštėje. Tačiau norėtųsi, kad būtų didesnė atsarginių žaidėjų kvota, kad ji būtų padidinta iki 6. Išgyvename sunkią ekonominę situaciją, turime mažiau resursų, papildomų rizikų žaidėjams iškristi iš rikiuotės dėl traumų. Atsižvelgiant į tai, FIFA leido padidinti keitimų skaičių.

Klubams svarbūs rezultatai Europoje, o pakankamai daug aukšto meistriškumo lietuvių, su kuriais būtume konkurencingi Europos turnyruose, šiuo metu laisvų (be kontraktų) beveik neturime. Lietuvos futbole turėjome „duobę“ ir žaidėjai greitai neišugdomi, tam reikia laiko.

Tikiu, kad po 5 metų situacija su Lietuvos žaidėjais bus kita, bet kol kas turime tai ką turime ir ignoruoti to negalime. Kita vertus, žaisdamas su stipriais legionieriais mūsų jaunimas greičiau tobulėja ir turi ko pasimokyti. Taip jie tampa tik geresniais. Klubinės komandos formuojamos ne tik iš vietinių žaidėjų. Tokia yra futbolo praktika ir sėkmingų komandų formavimo dalis.

FK Žalgiris informacija;