Neįgaliesiems

Vaikų saugumo futbole užtikrinimas – tarp LFF prioritetų

Lietuvos futbolo federacija (LFF) žengia dar vieną žingsnį, siekiant užtikrinti pačių jauniausiųjų futbolo bendruomenės narių saugų ir smagias emocijas teikiantį dalyvavimą sporto veikloje. Rengiama Vaikų saugumo ir gerovės užtikrinimo strategija taps pavyzdžiu Lietuvos futbolo ugdymo organizacijoms. 

2020 metai Lietuvoje paskelbti vaikų emocinės gerovės metais. Kartu su UEFA pagalba, LFF imasi aktyvių veiksmų, jog kilnios deklaracijos virstų įsipareigojimais ir konkrečiais darbais, siekiant užtikrinti saugų nepilnamečių žaidėjų futbolo kelią ir grėsmių prevenciją  

Vaikų saugumo ir gerovės užtikrinimo strategija siekia 5 tikslų organizacijų veikloje – sukurti saugumo užtikrinimo pagrindus; užtikrinti pasirengimo ir prevencijos gaires; didinti asmenų sąmoningumą; bendradarbiauti su kitomis institucijomis pranešant apie susirūpinimą keliančias situacijas; įsivertinti saugumo užtikrinimo pažangą.  

Dalyvavęs UEFA rengtuose specialiuose mokymuose LFF Vaikų ir jaunių skyriaus projektų vadybininkas Algirdas Kvalkauskas eis futbolą žaidžiančių vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus pareigas. Nuo gruodžio mėnesio A. Kvalkauskas kartu su LFF Varžybų ir licencijavimo departamento nariais susitiks su Lietuvos futbolo A ir I lygų klubais-licencijų pareiškėjais, detaliai pristatydami jiems strategiją ir jos įdiegimo priemones, taip pat aptars kitus kylančius klausimus dėl licencijavimo proceso. 

„Tarp būsimų darbų – dabartinės situacijos Lietuvos futbole analizė, mokymai futbolo bendruomenei vaikų gerovės tema, gerosios praktikos dalinimasis su UEFA atstovais, atsakingais už vaikų saugumą. Laukia rimtas ir nuoseklus darbas užtikrinant sąlygas jaunimui žaisti futbolą saugioje aplinkoje“, – pažymėjo A. Kvalkauskas. 

2021 metų klubų licencijavimo taisyklėse papildytas Vaikų apsaugos ir gerovės kriterijus, įtrauktas tarp galiojančių sporto reikalavimų. „Vykdant šį reikalavimą LFF teikia licencijų pareiškėjams pagalbą, jog šie įgytų reikiamas žinias ir visavertiškai pasiruoštų pirmenybėms“, – teigė LFF licencijavimo vadybininkė Diana Jonaitienė. 

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS