Neįgaliesiems

Vaikų sporto veiklos atsinaujins nuo gegužės 18-osios

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė videokonferencijoje patikslino kokiomis sąlygomis sporto akademijos ir klubai galės atnaujinti neformaliojo švietimo veiklą.

VJNŠA inicijuotame sporto organizacijų tiesioginiame pokalbyje su viceministre buvo užsimintas palaipsnis nuo gegužės 18 d. ribojimų mažinimas neformaliojo švietimo ir fizinio aktyvumo veiklą atvirose erdvėse vykdančioms organizacijoms.

Ikimokyklinio, priešmokyklinio ir neformaliojo švietimo įstaigų darbo organizavimui galios LR Vyriausybės š. m. gegužės 13 d. Nr. 475 nutarime nurodytos veiklos sąlygos.

Vaikų švietimas privalės būti vykdomas užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu.

„Neformalaus švietimo įstaigoms reikia apsirūpinti dezinfekavimo priemonėmis, užtikrinti galimybes nusiplauti rankas ir turėti termometrus, kad galima būtų pamatuoti asmenų temperatūrą“, – teigė K. Tiesnesytė, pažymėdama, jog veiklos atnaujinimas turi būti atliekamas palaipsniui, įvertinus visas rizikas.

Atsakydama į klausimą apie vaikams ir mėgėjams galimybę rengti sporto varžybas, K. Tiesnesytė teigė, jog reikia vadovautis LR Vyriausybės leidimo sąlygomis nuo gegužės 30 d. organizuoti aukšto sportinio meistriškumo varžybas, kurias apibrėžia Lietuvos Respublikos sporto įstatymas.

LR Vyriausybė ketina nuo gegužės 30 d. leisti organizuoti renginius, kuriuose dalyvautų ne daugiau nei 30 asmenų-žiūrovų, būtų užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 m2 plotas vienam asmeniui ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų. Aukšto meistriškumo sporto varžybos artimiausiu metu turės vykti be žiūrovų, kol išlieka grėsminga epidemiologinė situacija Lietuvoje.

LFF pažymi, jog kiekviena sporto organizacija turi vadovautis LR Vyriausybės ir vietos savivaldos nutarimais, susijusiais su apribojimais dėl epidemiologinės situacijos. Šiuo metu Lietuvos jaunimo futbolo varžybos yra sustabdytos ir apie jų atnaujinimą bus paskelbta atskiru pranešimu.

Domanto Aleksyno nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS