Neįgaliesiems

Valdas Ivanauskas – apie tragišką situaciją Ukrainoje, kapitono netektį ir rinktinės naujokus

Lietuvos vyrų rinktinės treneris Valdas Ivanauskas ketvirtadienį pristatė sudėtį, kuri varžysis kontrolinėse rungtynėse su San Marinu ir Airija.

Plačiau apie trenerio pasirinkimus galite skaityti paspaudę čia.

Spaudos konferencijoje savo pasisakymą specialistas pradėjo išreikšdamas palaikymą šiuo metu karo purtomai Ukrainai.

„Manau, kad turėtume šį sezoną pradėti paminėdami tragišką situaciją Ukrainoje, ta vasario 24-oji pakeitė visų mūsų gyvenimus. Tikrai skaudu žiūrėti, bet šiuo metu yra tokia situacija ir visi turime suprasti, kad nutikti gali bet kas. Visa mūsų futbolo bendruomenė vienareikšmiškai palaiko Ukrainą ir tikimės, kad visa tai baigsis kuo greičiau“, – kalbėjo V. Ivanauskas.

Pasakodamas apie rinktinę, treneris pristatė naują savo štabo narį bei akcentavo, jog nori rinktinę jauninti, tad joje atsirado vietos ir jaunesniems, pirmą kartą pakviestiems žaidėjams, kaip Augustinas Klimavičius, Titas Milašius ar Pijus Širvys.

„Žaidėjų sąraše yra pakeitimų, naujų veidų, po pertraukos grįžusių žaidėjų, manau, kad komandos atjauninimas yra privalomas ir reikalingas žingsnis ir jis bus tęsiamas. Žinoma, dar liko vienas turas, tikimės, kad nebus nelaimių ir visi į rungtynes atvyks pasiruošę.

Pasikeitimų yra ir trenerių kolektyve, Tomas Ražanauskas lieka U19 rinktinės vyriausiuoju treneriu, nes šios rinktinės datos sutampa su nacionalinės rinktinės, o štabą papildė specialistas iš Vokietijos Robertas Kilinas, manau, kad mums tai bus tikrai didelė paspirtis.

Manau, kad šioje fazėje pasirinkti varžovai yra labai reikalingi, žiūrime į birželio mėnesį laukiantį rungtynių maratoną ir vyks pasiruošimas Tautų lygai“, – teigė strategas.

Jis taip pat plačiau pakomentavo kiekvieno naujoko pasirinkimą.

„Kalbant apie Pijų Širvį, sužaidęs visą pasiruošimą, tikrai gerai atrodė pirmose dvejose rungtynėse, trečiose truputį sirguliavo ir nežaidė, bet imponuoja, ši pozicija mums labai aktuali. Turime Saulių Mikoliūną, Egidijų Vaitkūną, P. Širvys gali būti viena iš alternatyvų.

Apie T. Milašių turiu pilną informaciją, atsiliepimai apie jį Lenkijoje labai geri, krašto saugų pozicijoje irgi reikalingos alternatyvos ir jis tikrai nusipelnė, o apie A. Klimavičių teko bendrauti su Andriumi Velička, teko stebėti rungtynes, tai yra perspektyva ir norėjosi suteikti šansą“, – dėstė specialistas.

Bene didžiausia netektis – rungtynėse rankos traumą patyręs rinktinės kapitonas Ernestas Šetkus. V. Ivanausko teigimu, jam be futbolo gali tekti praleisti apie mėnesį.

„Ernestas paskambino iškart po traumos, ji yra rimta, bet pliusas, kad ranka nelūžusi. Preliminariai reabilitacijos laikotarpis yra nuo mėnesio iki penkių savaičių, palinkėjau jam sveikti ir lauksime kitame lange. Kitai stovyklai jis turėtų būti sveikas, bet viskas priklausys nuo jo žaidybinės praktikos, kitų faktorių. Tačiau kaip vartininkui trauma yra tikrai nemaloni“, – akcentavo V. Ivanauskas.

Jis taip pat plačiau papasakojo ir apie jo bei LFF techninio direktoriaus Reinholdo Breu vizitą į Kroatiją bei tai, kad Splito „Hajduk“ komandai atstovaujantis jaunas žaidėjas Rokas Pukštas buvo kviestas į rinktinę, tačiau šį sykį į ją neatvyks.

„Mūsų visų idėja yra ieškoti naujų veidų, pakeisti rinktinės veidą ir nusprendėme, kad tai yra tikrai vertas žingsnis. Teko stebėti R. Pukšto rungtynes, po jų ilgai kalbėjomės, buvo atvykęs jo agentas iš JAV. Bendravome su Valdu Dambrausku, jis apibūdino visas jo savybes, jis jau sportuoja su pirma komanda ir tikrai negalime jo paleisti iš akiračio.

Žaidėjas neapsisprendęs, turi galimybių žaisti JAV U20 rinktinėje, kuri kitais metais žais pasaulio čempionate ir žaidėjas dar nėra apsisprendęs. Mes tokio žaidėjo negalime paleisti. Bendravau su jo tėvais, buvo nutarta jį iškviesti į nacionalinę rinktinę ir jis labai apsidžiaugė. Bet tomis pačiomis datomis JAV U20 žais turnyre Argentinoje ir šiuo atveju jis pasirinko žaisti už JAV rinktinėje. Galimybės yra, jo niekas neužbraukė, viskas priklausys nuo jo paties ir agento. Tėvai nori, kad jis užsikabintų, mes iš savo pusės stengsimės viską daryti“, – mintimis dalinosi vyriausiasis rinktinės treneris.

Lietuvos rinktinės kontrolinių rungtynių tvarkaraštis:

Kovo 25 diena (penktadienis) 21.45 val. San Marinas – Lietuva (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

Kovo 29 diena (antradienis) 21.45 val. Airija – Lietuva (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

Pilna V. Ivanausko spaudos konferencija:

Taip pat skaitykite:

Patvirtintas nacionalinės rinktinės sąrašas kontrolinėms rungtynėms su San Marinu ir Airija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS