Neįgaliesiems

Valdas Ivanauskas po mačo prieš bulgarus: „Tai, kaip pergalė buvo pasiekta, džiugina dar labiau“

Lietuvos rinktinė šeštadienį pagaliau nutraukė užsitęsusią nesėkmių seriją ir padovanojo savo žiūrovams pergalę – lietuviai savų sirgalių akivaizdoje 3:1 nugalėjo Bulgarijos vienuolikę.

Rungtynių pradžioje rinktinės kapitonas Ernestas Šetkus atmušė varžovų muštą 11 metrų baudinį, o pergalę lietuviams vėliau pasiekti padėjo vienas Justo Lasicko bei du Fedoro Černycho įvarčiai.

„Manau, kad tai yra pelnyta pergalė, kaip ji pasiekta – dar labiau džiugina. Pirmi nepraleidome įvarčio, turėjome realias galimybes vėliau pasiekti ir antrą įvartį, kad būtų ramiau, bet tai yra aukšto lygio rungtynės.

Bulgarija turi labai individualiai stiprius žaidėjus, kaip ir pirmose rungtynėse įmušė iš standartinės padėties. Bet visas komandinis žaidimas, atsidavimas buvo toks, kokio visi norėtume.

Emocijų buvo daug, bet pergalė yra žaidėjų nuopelnas. Mus džiugina ne tik trys taškai, bet ir tai, kaip jie buvo pasiekti“, – po dvikovos kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Valdas Ivanauskas.

Paprašytas palyginti šį atrankos langą su praėjusiu, vykusiu rugsėjo mėnesį, strategas teigė, jog ir tada buvo gerų momentų, tačiau jų nepavyko paversti įvarčiais ir teigiamu rezultatu švieslentėje.

„Rezultato, taškų nebuvo, bet mes matėme pozityvių momentų, galbūt išskyrus rungtynes su Italija. Abi pirmos rungtynės turėjo daugiau pozityvo, nors ir be rezultato. Žaidėjai labai norėjo, buvo tas atsidavimas ir stovis, nes buvome visai kitoje situacijoje.

Tą žaidėjai pajautė, matėte, kiek turėjome galimybių ir tai džiugina. Turime tai įrodinėti kiekvienose rungtynėse, komanda ir emociškai, ir psichologiškai yra pasikeitusi, jei toks noras ir atsidavimas bus toliau, galima tikėtis ateityje tokių pat rezultatų“, – mintimis dalinosi V. Ivanauskas.

Praėjusiame lange jis dėl užsikrėtimo COVID-19 negalėjo vadovauti komandai nuo šoninės linijos, tad tai buvo pirmas sykis, kai su komanda rungtynių metu jis galėjo būti prie aikštės.

Paklaustas, kokiu būdu komandai vadovauti lengviau – greta aikštės ar telefonu – specialistas turėjo vienareikšmišką atsakymą.

„Lengviau tikrai aikštėje, jaučiau pulsą, emocijas, mačiau, ką galima koreguoti, o telefonu tai yra sunkiau.

Esu patenkintas visa komanda, nė vienas žaidėjas šiandien neiškrito iš konteksto. Reikės viską dar analizuoti giliau, bet visi atliko tą sunkų darbą, kuris mums šiandien davė rezultatą“, – sakė treneris.

Kitas iššūkis lietuvių laukia jau visai netrukus – antradienį Lietuvos rinktinė LFF stadione susitiks su pajėgia Šveicarijos komanda.

Rungtynės startuos 21.45 val., bilietus į šį mačą įsigyti galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS