Neįgaliesiems

Valdas Urbonas – apie netektis rinktinėje bei jaunų žaidėjų integracijos svarbą

Sekmadienį Lietuvos futbolo rinktinė susirinko į treniruočių stovyklą, kurios metu sužais dvejas Baltijos taurės rungtynes su Estija bei Latvija ir kontrolinę akistatą išvykoje su Ispanijos nacionaline komanda.

Rinktinės sudėtyje buvo paskutinės minutės pasikeitimų – traumuotą saugą Gratą Sirgėdą sudėtyje pakeitė Ovidijus Verbickas, o vietoje dviejų taip pat traumas patyrusių vartininkų Edvino Gertmono ir Luko Paukštės pakvietimo į rinktinę sulaukė Deividas Mikelionis.

„Susirinkome sekmadienio popietę, džiugu, kad visi suvažiavo. Yra noras pradėti darbą – turime treniruotę ir ruošiamės antradienio vakaro rungtynėms.

Norėtųsi išvengti tų paskutinės minutės pakeitimų, tačiau tai yra dalis rinktinės ir reikia tai suvokti. Padarėme pakeitimus, aišku, teko imtis priemonių, kad atvažiuotų žaidėjai. Džiugu, kad tie žaidėjai, kuriuos pakvietėme vėliau, sureagavo teigiamai ir neatsisakė mums padėti. Žaidėjų skaičius liko toks, kokį ir planavome, tai manau, kad bendram fonui tai netrukdys“, – apie pasikeitimus sudėtyje sakė treneris.

Dalis rinktinės žaidėjų jau prieš kurį laiką baigė savo sezonus, tad, V. Urbono teigimu, bus svarbu rasti balansą treniruočių procese paskirstant krūvius.

„Yra žaidėjų, kuriems sezonas baigėsi prieš mėnesį, taip pat yra ir tų, kuriems baigėsi, bet vėliau, taip pat yra žmonių, kurie žaidžia A lygoje, turi didelį krūvį, tad turime treniruočių procese atsižvelgti į tai.

Bet dabar visas fokusas yra į antradienį, kad išeitų tie žaidėjai, kurie galėtų pademonstruoti gerą žaidimą bei padėti siekti rezultato“, – akcentavo strategas.

Rinktinėje šį sykį yra ir naujų veidų – į vyrų rinktinę pirmą sykį pakvietimo sulaukė Italijoje rungtyniaujantys Titas Krapikas bei Edgaras Dubickas ir Estijoje žaidžiantis Sigitas Olberkis, taip pat antrą kartą pakviestas buvo Linas Mėgelaitis.

V. Urbono teigimu, jauniems žaidėjams yra svarbu suteikti šansą bei galimybę apsiprasti rinktinės aplinkoje, nes tai gali duoti pozityvų postūmį ir ateičiai.

„Mano požiūris toks, kad žaidėjui yra reikalingas adaptuotis, adaptuotis nacionalinės rinktinės aplinkoje, rūbinėje, tad jiems tai gali būti nauja patirtis. Tikiuosi, kad tie žaidėjai yra pilni noro įrodyti, kad jie čia neatsidūrė veltui ir galvoju, kad jie tikrai norės save parodyti iš geros pusės“, – sakė specialistas.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis:

Birželio 1 diena, 19.00 val: Lietuva – Estija (bilietus įsigyti galite paspaudę čia);

Birželio 4 diena, 19.00 val: Latvija – Lietuva (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

Birželio 8 diena, 21.45 val: Ispanija – Lietuva (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS