Neįgaliesiems

Vartininkų treneriai gilino žinias specialiame seminare

Kaune buvo surengtas vartininkų seminaras akademijų, kurios Lietuvoje dirba pagal „Anderlecht“ ekipos programą, vartininkų treneriams.

Prieš kelias savaites panašaus pobūdžio seminaras surengtas buvo ir akademijų fizinio rengimo treneriams, o dabar laikas atėjo vartininkams.

Kaip teigė vienas seminaro organizatorių, „Anderlecht“ programos įgyvendinimo Lietuvoje vadovas Deimantas Bička, prieš seminarą tam tikrus namų darbus atlikti turėjo ir patys jo dalyviai.

„Šis susirinkimas buvo skirtas išsinagrinėti tai, kas vyksta akademijose, buvo duota užduotis vartininkų treneriams pristatyti pagrindines vartininkų rengimo problemas ir kaip jos yra sprendžiamos.

Akademijų vartininkų treneriai buvo paruošę savo užduotis, video pristatymus, kalbėjo, kas jiems yra sunkiausia ugdant vartininką. Ar tai yra profilio dalis, ar kažkokia žaidybinė klaida, kurią reikia taisyti, visi kalbėjome ir diskutavome, kaip tos problemos gali būti sprendžiamos.

Seminaro pabaigoje buvo „Anderlecht“ webinaro dalis, kur belgai pristatė tam tikrą vartininkų rengimo dalį apie žaidybinį kamuolio įvedimą. Keturių valandų darbo grupė su vartininkais – tokia buvo šio susitikimo tema ir tikslas“, – kalbėjo D. Bička.

Tuo tarpu LFF nacionalinių jaunimo rinktinių vartininkų treneris Audrius Paškevičius akcentavo, jog svarbu buvo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis susiduria dirbančios akademijos bei ieškoti jų sprendimų būdų.

„Tikslas buvo pamatyti visų organizacijų, kurios dirba pagal „Anderlecht“ programą, vartininkų trenerius, sujungti juos į krūvą, aptarti esamas problemas ir pabandyti kryptingai ir viena kryptimi dirbti.

Labiau pasikalbėjome apie esamas problemas, su kokiomis problemomis susidūria treneriai savo akademijose, kokios žaidybinės, techninės problemos kyla“, – sakė A. Paškevičius.

Jis taip pat pridūrė, kad šiuo metu yra jaučiama spraga vartininkų ugdyme.

„Visada girdavomės, kad esame vartininkų šalis, tačiau galvoju, kad dabar šiek tiek atsiliekame. Pats vartininko žaidimas keičiasi iš esmės, atsiranda daug žaidimo kojomis, nebeužtenka, kad vartininkas tik dengtų liniją. Šioje vietoje turime spragą ir bandysime vytis pasaulį“, – akentavo buvęs vartininkas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS