Neįgaliesiems

Vartininkų treneriams pasiūlė patirtį iš Anglijos

Vilniaus „Žalgirio“ vartininkų akademijos ir Lietuvos futbolo federacijos organizuotame seminare vertinga patirtimi su kolegomis Anglijos “Premier” lygos naujokų klube su jaunimu dirbantis vartininkų treneris Justinas Gasiūnas.

Šiais metais į „Premier“ lygą pakilusio „Brighton“ klubo akademijoje besidarbuojantis J. Gasiūnas britų salyne treniruoja jaunus vartininkus jau aštuonerius metus, jo auklėtiniai kandidatuoja ir į Anglijos jaunimo rinktines.

Vilniuje, LFF stadione vykusiame J. Gasiūnas dalyviams pristatė kaip kuriami ir pritaikomi vartininkų profiliai šiuolaikinio vartininko rengime, taip pat, padedant „Žalgirio“ akademijos auklėtiniams, pademonstravo aktualiausius metodus efektyviam vartininko žaidimui „vienas prieš vieną“ situaciją, o vėliau apie tai surengė ir teorinę paskaitą.

„Tai, ką šiandien pristatinėjau, yra mūsų darbo „Brighton“ klube metodai: sėkmingas vartininko žaidimas situacijoje, kai kamuolys atsiduria gynėjams už nugarų, taip pat vartininkų profilių sudarymą ir pritaikymą, – sakė J.Gasiūnas. Savo klube apskaičiavome Europos futbolo čempionato statistiką situacijose, kai būna vartininko žaidimas vienas prieš vieną, arba kamuolys atsiduria už vartininko nugarų. Pristatėme vaizdo analizę ir taip pat norėjome parodyti, kaip aikštėje pritaikome savo metodus ir kokios tendencijos yra Europoje.“

Jau devynerius metus Didžiojoje Britanijoje gyvenantis specialistas teigia, jog treniruočių tendencijos Anglijoje ir Lietuvoje skiriasi: „Anglijoje daugiau dėmesio skiriama taktiniam ir techniniam rengimui, o Lietuvoje labiau koncentruojamasi į gerą fizinį parengimą“.

LSU sporto psichologijos magistro laipsnį,J.Gasiūnas neslėpė, kad viską, ką pasiekė Anglijoje, užsitarnavo sunkiu darbu, tačiau nori pakilti į naują lygį: „Kai nuvažiavau ten, supratau, jog niekas tau paprastai visko nepaduoda – reikia sunkiai dirbti. Ten nėra lengva – šalyje yra nemažai buvusių žaidėjų, kurie nori dirbti tokį darbą. Pirmus kelis metus teko dirbti pusvelčiui, o vėliau pavyko įsisukti į profesionalius klubus. Jau penkis, šešis metus dirbu su 17-19 metų vartininkais, bet noriu tobulėti ir pradėti dirbti su pagrindinėmis ar rezervinėmis komandomis“, – apie planus kalbėjo vartininkų treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS