Vicečempionių mūšyje – svari žalgiriečių paraiška

Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) varžybose šeštadienį BFA arenoje 4:0 (2:0) įveikė Rygos FS „Metta“ futbolininkes. Lietuvos vicečempionėms du įvarčius pelnė Karilė Liužinaitė, vieną pridėjo Ana Cheminava, o kartą kamuolys Latvijos vicečempionių vartuose pabuvojo po „Metta“ futbolininkės smūgio.

Beje, pernai debiutinėse savo rungtynėse BWFL lygoje MFA „Žalgiris“-MRU taip pat 4:0 nugalėjo varžoves iš Latvijos, Uolainės SK „Super Nova“-RTU komandą. Visgi šį kartą žalgiriečių pranašumas buvo dar ryškesnis. Jau 30 rungtynių sekundę A. Cheminava sulaukė komandos draugės perdavimo prieš varžovių vartus, bet „Metta“ vartininkė atrėmė žalgirietės smūgį. Po minutės MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Sakartvelo baudos aikštelės suklaidino kelias varžoves, tačiau jos smūgį ir vėl atrėmė viešnių vartininkė.

Žalgirietės nemažino apsukų, tęsė savo atakas ir netrukus buvo apdovanotos už atkaklumą. 8 min. Liana Ghazaryan prasiveržė dešiniuoju kraštu, atliko perdavimą į baudos aikštelę, o Karilę Liužinaitę aplenkusi „Metta“ gynėja Fanija Mežecka nukreipė kamuolį į savus vartus.

Dar po kelių minučių viešnios buvo priverstos antrą kartą traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. 17 min. A. Cheminava pabėgo nuo keturių varžovių, įsiveržusi į baudos aikštelę atliko perdavimą K. Liužinaitei ir pastaroji niekieno netrukdoma pelnė antrą įvartį.

Latvijos vicečempionėms prireikė laiko, kad atsigautų po tokio šalto dušo. Baigiantis kėliniui joms taip pat pavyko surengti kelias pavojingas atakas, tačiau patikimai žaidusi MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė Meda Šeškutė neleido varžovėms pasižymėti.

Po pertraukos MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Vytautas Lukša į kovą metė naujausią komandos narę Bursą Taskin iš Turkijos, aikštėje taip pat pasirodė ir kanadietė Jullien Ramirez. Antrame kėlinyje žalgirietės patikimai kontroliavo žaidimo eigą, neleido varžovėms rimčiau pasireikšti atakoje, o pačios surengė ne vieną pavojingą išpuolį.

61 min. įspūdingą reidą surengusi Aristelle Yog Atouth parideno kamuolį K. Liužinaitei, bet jos smūgį iš kelių metrų blokavo viešnių gynėją. Visgi pirma prie atšokusios kamuolio suskubusi A. Cheminava antru bandymu aptiko spragą varžovių gynyboje ir pelnė trečią įvartį.

Aukštą individualų meistriškumą šiose rungtynėse demonstravusi A. Cheminava antrame kėlinyje turėjo dar kelias puikias progas, bet ketvirtą įvartį 84 min. po dar vieno tikslaus A. Yog Atouth perdavimo pelnė K. Liužinaitė.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis paguodos įvartį galėjo pelnyti ir Rygos „Metta“ žaidėjos, bet viena prieš M. Šeškutę išbėgusi Amēlija Lipšāne į vartus nepataikė, tad žalgirietės BWFL pirmenybėse startavo „sausa“ pergale 4:0.

Rygos „Metta“ ekipai Baltijos lygoje tai buvo jau ketvirtos rungtynės. Vasario 12 d. būsimos žalgiriečių varžovės išmėgino jėgas su SFK „Rīga“ ekipa. Latvijos vicečempionių ir čempionių akistata baigėsi lygiosiomis 2:2. Vasario 25 d. „Metta“ savo aikštėje 0:3 pralaimėjo Talino „Flora“ ekipai, o kovo 18 d. namuose 0:2 turėjo pripažinti „Gintros“ pranašumą.

BWFL turnyre pirmauja po dvi pergales iškovojusios pajėgiausios Lietuvos ir Estijos ekipos – Šiaulių „Gintra“ ir Talino „Flora“. Po 3 taškus savo sąskaitose turi Saku „Sporting“ ir MFA „Žalgiris“-MRU, po 1 – SFK „Riga“ ir „Metta“.

Rungtynių statistika

MFA „Žalgiris“-MRU – FS „Metta“ 4:0 (2:0);

BFA arena, teisėja – Justina Lavrenovaitė-Perez

Įvarčiai: 7 min. Fanija Mežecka (į savus vartus), 17 ir 83 min. Karilė Liužinaitė, 61 min. Ana Cheminava;

Įspėtos: 28 min. Maya Musaskaya, 85 min. Viktorija Čiapaitė; 14 min. Emīlija Sofija Druviņa, 31 min. Vasilisa Sadikova, 82 min. Signija Šenberga

MFA „Žalgiris“-MRU sudėtis: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya, Liana Ghazaryan, Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė, Irūna Blaškytė (68 min. Rachel Emily Hawkins), Ugnė Slankauskaitė (46 min. Busra Taskin), Aristelle Yog Atouth, Ineta Šukštulytė (46 min. Jullien Ramirez). Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Kotryna Maželytė, Kotryna Levčukaitė.

mfazalgiris.lt informacija; Sauliaus Čirbos nuotr.