Neįgaliesiems

Vienvaldystę turnyrinėje lentelėje užtikrino įtikinama pergalė prieš „Kauno Žalgirį“

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės pasiekė trečiąją pergalę šių metų Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionate, skelbiama šalies čempionių svetainėje.

Išretintos sudėties Lietuvos čempionės namuose įtikinamai 3:0 (2:0) nugalėjo vicečempionę „Kauno Žalgirio“ vienuolikę.

Įvarčiai:

„Gintra-Universitetas“: J. Ayers (23′ min iš 11 m. baudinio), M. Gibson (45′ min.) ir R. Jonušaitė (75′ min.) po 1.

Sudėtis: M. Šeškutė, V. Neverdauskaitė, A. Keene (71′ min. T. Corneil), A. Mikutaitė, D. Gailevičiūtė, L. Rogačiova, G. Toropovaitė (46′ min. P. Sarkanaitė), J. Ayers, M. Gibson, M. Davidson, R. Jonušaitė.

Šiose rungtynėse komandai negalėjo padėti sunegalavusi serbė Jelena Čubrilo bei rimtą traumą prieš porą savaičių patyrusi Lolita Žižytė.

Vis dėlto naujoje komandoje oficialiose rungtynėse pagaliau debiutavo kanadietė Tristan Corneil, kuri gydėsi traumą, o šiandien po keitimo jau žengė ant žaliosios vejos. Tiesa, krašto gynėja vis dar negali rungtyniauti visu šimtu procentų.

Kaip ir buvo galima tikėtis šios rungtynės nebuvo lengvos, nes varžovės nuo pat pirmųjų minučių pasirinko kompaktišką gynybinę taktinę schemą, kuri leido sėkmingai stabdyti šiauliečių atakas bei retkarčiais kontratakuoti.

„Gintrai-Universitetui“ pavyko pralaužti sutankiną varžovių gynybą 23-ąją mačo minutę, kai baudos aikštelėje sėkmingai sužaidusi Jessica Ayers išprovokavo 11 metrų baudinį bei pati jį šaltakraujiškai realizavo – 1:0.

Iki pertraukos mūsiškės turėjo dar keletą puikių galimybių pasižymėti, tačiau savo šansu pavyko pasinaudoti tik Madie Gibson, kurios tikslus smūgis padvigubino aikštės šeimininkių pranašumą – 2:0.

Antroje susitikimo dalyje vaizdas iš esmės pernelyg nepasikeitė. Patyrusios Lietuvos čempionės kontroliavo kamuolį, o kaunietės nepaisant joms nepalankaus rezultato vis dar ieškojo savų galimybių greituose išpuoliuose po „Gintros-Universiteto“ futbolininkių klaidų.

75-ąją rungtynių minutę galutinį tašką padėjo rezultatyviausių žaidėjų sąrašo viršūnėje su 9 tiksliais smūgiais  žengianti Rimantė Jonušaitė pelniusi komandos trečiąjį įvartį – 3:0.

Po rungtynių vyriausiasis treneris R. Viktoravičius sakė, kad šiose rungtynėse jokio atsipalaidavimo nebuvo ir jo būti negalėjo, kadangi susitiko dvi pirmaujančios komandos, tačiau apgailestavo, kad šiandien negalėjo padėti J. Čubrilo, kuri atakoje yra itin išradinga žaidėja ir sugeba prisitaikyti prie sutankintos varžovių gynybos.

„Žinojome, kad „Kauno Žalgiris“ į Šiaulius atvyksta kovingai nusiteikęs ir jau buvo galima numatyti kaip ši komanda rungtyniaus. Jokių siurprizų šioje vietoje nebuvo, tačiau sakyčiau, kad mums trūko kai kurių žaidėjų indėlio. Kalbu ne tik apie negalinčią rungtyniauti J. Čubrilo, bet ir tas žaidėjas, kurios buvo aikštėje. Toli gražu ne visos šiandien žaidė pagal savo galimybės ir galbūt tai kišo koją siekiant kokybiškesnio futbolo. Vis dėlto galima pripažinti ir tai, kad varžovės buvo gerai pasiruošusios ir kad mums žaidimas „nesiklijavo“ taip kaip tikėjomės ir norėjome, buvo ir jų nuopelnas. Džiaugiamės iškovoję pergalę, išsaugoję savo vartus „sausus“, tačiau aiškiai matome kuria kryptimi turime daug dirbti, kad pagerintume žaidimą“, – samprotavo treneris.

Kitas rungtynes A lygoje „Gintra-Universitetas“ žais kitą savaitę, birželio 21 dieną, sekmadienį su kita Šiaulių miesto ekipa – ŠSG-FA „Šiauliai“. Rungtynių Šiaulių miesto savivaldybės centriniame stadione pradžia – 13 val.

Nuotr. – E.Černiausko.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS