Neįgaliesiems

Vilniaus darželyje atidaryta „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ aikštelė

Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalelės“ vaikai pastaruoju metu gali džiaugtis ne tik atšilusiu oru, bet ir nauja futbolo aikštele.  Tokia aikštelė – viena pirmųjų iš 100, kurios bus įrengtos įvairiuose šalies miestuose pagal Lietuvos futbolo federacijos programą „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“.

Pernai birželį startavęs projektas siekia į futbolą įtraukti kuo daugiau vaikų, kad iš jų treneriai galėtų rinktis ieškodami būsimų futbolo žvaigždžių. Pagrindinis dėmesys skiriamas ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, mokykloms. Joms jau padovanota 100 aikštelių, daugiau nei 5600 kamuolių ir beveik 600 vartų.

Pirmieji įsirengtą aikštelę oficialiai atidarė sostinės Antakalnyje įsikūręs darželis „Atžalėlės“. Išbandyti naujos aikštelės sugūžėjo vaikai iš kitų mikrorajono darželių, kurie su futbolu jau susipažino per projektą „Futboliukas“. Vaikai ne tik patys rungtyniavo, bet ir aistringai palaikė žaidžiančius darželio draugus savo skanduotėmis bei sukurtais plakatais.

„Mums tai labai svarbi diena. Siekiant įsirengti aikštelę rašėme paraiškas ir nemažai padirbėjome. Pasikvietėme ir kitus darželius, kad jie pamatytų mūsų pavyzdį, – sakė „Atžalėlės“ darželio vadovė Eglė Varnienė. – Mūsų vizija – sveikas ir aktyvus vaikas.  Lakstyti su kamuoliu bet kur nėra labai saugu, todėl  džiugu, kad turime atskirą vietą futbolui.“

Aikštelės atidaryme dalyvavo LFF prezidentas Edvinas Eimontas, legendinis futbolininkas Arminas Narbekovas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Jurgutis. Svečiai neapsiėjo vien tik kalbomis – jiems iššūkį aikštelėje metė azartiška ir gausi darželių pedagogių komanda.

„Labai smagu čia būti, tokie renginiai ir nuoširdžiai vaikų emocijos įkvėpia mus stengtis dar labiau.  Aikšteles išdalijome labai greitai – matyti, kad yra didelis poreikis. Norėtųsi, kad ateityje po tokią aikštelę turėtų kiekvienas darželis ir mokykla“, –  kalbėjo E. Eimontas.

„Tokios aikštelės – gera pradžia. Svarbu vaikams nuo mažens diegti judėjimo svarbą. Tuo pačiu galime tikėtis, kad jiems į kraują įaugs žaisti futbolą“, – teigė A. Narbekovas.

Programos „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ metu iš viso planuojama išdalinti 10 standartinių matmenų aikščių, 100 aikštelių, 1000 futbolo vartų ir 10 000 įvairaus dydžio futbolo kamuolių su tikslu, jog futbolą žaistų bent 100 000 vaikų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS