Vilniaus ir Kauno klubai baigė pasirodymą UEFA Europos lygoje

Vilniaus „Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ klubai ketvirtadienį baigė savo pasirodymą šio sezono UEFA Europos lygoje.

Nuotraukos autorius: Elvis Žaldaris/fkzalgiris.lt

FK „Žalgiriui“ nepavyko UEFA Europos lygos atsakomosiose rungtynėse su Budapešto „Honvéd“ panaikinti dviejų įvarčių deficito.

Vilniečiai pirmieji įmušė įvartį ir turėjo ne vieną progą pasižymėti dar kartą, tačiau antrajame kėlinyje varžovai rezultatą išlygino ir dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1. Jos buvo palankios svečiams, nes pirmąją akistatą Vengrijos klubas laimėjo 3:1.

„Žalgirio“ treneriai antrosioms rungtynėms pasirinko tokią pačią sudėtį, kokia žaidė ir pirmose rungtynėse Budapešte.

Rungtynių pradžioje pirmą pavojingą progą turėjo svečiai. 5 min. kamuolys baudos aikštelėje atšoko Davidui N’Gogui, laimei jis smūgiavo pro šalį. Netrukus kitoje aikštės pusėje po perdavimo iš krašto Tomislavas Kišas galva smūgiavo nestipriai.

18 min. „Žalgiris“ įmušė pirmąjį įvartį. T. Kišas iš aikštės gilumos perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir ten nuo gynėjo atitrūkęs Liviu Antalis vienu lietimu smūgiavo tiksliai.

Kėlinio viduryje po standartinės situacijos šansą turėjo „Honvéd“ – D. N’Gogas galva pasiuntė kamuolį šalia vartų.

33 ir 36 minutėmis du kartus laimę iš toli pabandė T. Kišas. Abiem jo smūgiams šiek tiek pritrūko tikslumo.

Antrojo kėlinio pradžioje po Sauliaus Mikoliūno perdavimo iš krašto T. Kišas turėjo puikią progą, bet svečių vartininkas griūdamas atmušė kamuolį kojomis. Po kelių minučių vartininkas atrėmė ir L. Antalio smūgį. 60 min. po Donovano Slijngardo tolimo smūgio kamuolys pralekė virš vartų.

„Honvéd“ beveik negrasino „Žalgirio“ vartams, bet 62 min. išlygino rezultatą. Po kampinio pavojingą varžovų ataką sustabdė svarbią oro dvikovą ant vartų linijos laimėjęs S. Mikoliūnas, bet svečiai atliko dar vieną perdavimą į baudos aikštelę ir ten netrukdomas Djordje Kamberis galva smūgiavo tiksliai.

„Žalgiris“ toliau atakavo ir 67 min. po T. Kišo smūgio iš krašto vėl apsigynė vartininkas R. Lefkovitsas. 69 min. „Honvéd“ pavojingai kontratakavo ir šeimininkus išgelbėjo vartininkas Martinas Berkovecas.

75 min. smūgis iš arti nepavyko Matui Vareikai, o 77 min. po T. Kišo smūgio galva dar kartą sėkmingai sužaidė „Honvéd“ vartų sargas.

Per pridėtinį laiką „Žalgiris“ surengė dar kelias atakas, tačiau įmušti bent antro įvarčio taip ir nepavyko. „Honvéd“ keliaus į antrąjį Europos lygos atrankos etapą, o „Žalgiris“ pasirodymą turnyre baigė.

FK „Žalgirio“ laikinasis treneris Joao Martinsas po lygiosiomis pasibaigusių UEFA Europos lygos atrankos atsakomųjų rungtynių sakė, kad komanda sukūrė pakankamai progų pakeisti rezultatą ir dėkojo gerbėjams.

Kaip ir pirmose rungtynėse Budapešte, „Žalgiris“ surengė daugiau pavojingų atakų ir turėjo daugiau progų pasižymėti, tačiau nugalėti nepavyko.

Užkimusiu balsu po rungtynių kalbėjęs J. Martinsas sakė, kad „Honvéd“ įgyta persvara jiems palengvino darbą antrose rungtynėse, nes jie galėjo toliau žaisti pagal savo braižą.

„Varžovas turėjo persvarą po pirmųjų rungtynių, todėl mums buvo tikrai sunku. Jų komandos stilius parankus tokiai situacijai. Tačiau tai ne pasiteisinimas, mes tam ruošėmės. Stengėmės perlaužti šias rungtynes ir svajojome nugalėti. Vyrai tikrai nuveikė gerų dalykų. Aišku, galime žaisti ir geriau, ir turime žaisti geriau. Kartais klydome taktiškai dėl emocijų. Emocijos yra žaidimo dalis. Netgi su šiomis klaidomis sukūrėme tikrai pakankamai daug progų, kad rezultatas būtų kitoks. Bet toks jau futbolas, jie keliauja toliau“, – konstatavo treneris.

Jis nesureikšmino padarytų klaidų gynyboje epizode svečiai išlygino rezultatą ir vertindamas visas rungtynes teigiamai įvertino žaidėjų nuveiktą darbą.

„Stengėmės daug dirbti ties žaidimo taktika, žaidėjų psichologija. Tačiau futbolas yra klaidų žaidimas. Varžovai klydo perduodant kamuolį, mes suklydome gynyboje. Turime su tuo susitaikyti. Ruošėmės tokioms situacijoms, žinome, jog oponentai stengiasi atkovoti ne tik pirmus, bet ir antrus kamuolius. Tačiau klaidų visuomet būna. Kartais, kai stengėsi ištaisyti vienas klaidas, padarai kitų, – vertino treneris – Bendrai esu patenkintas vaikinais. Jie atliko tai, ką suplanavome, kam ruošėmės treniruotėse, rasdavo sprendimus įvairiose situacijose. Tai nebuvo lengva, nes turėjome tik kelias dienas darbo kartu.“

J. Martinsas taip pat atskirą padėką skyrė į LFF stadioną gausiai susirinkusiems „Žalgirio“ gerbėjams. „Noriu padėkoti mūsų aistruoliams, jie man tikrai paliko įspūdį. Jie mus palaikė nuo pirmos iki paskutinės minutės. Gaila, kad negalėjome jiems atsidėkoti už palaikymą pergale. Galiu pažadėti, kad visuomet stengsimės juos nudžiuginti.”

„Honvéd“ strategas Giuseppe Sannino pripažino, kad įveikti „Žalgirį“ buvo tikrai sunku: „Žinojome, kad rungtynės bus sunkios. Varžovas buvo tikrai stiprus ir gerai pasiruošęs fiziškai. Bet atvykome čia patekti į kitą etapą ir tai pavyko padaryti, – kalbėjo specialistas iš Italijos – Žinoma, norėtume žaisti labiau atakuojantį futbolą, tačiau pradėjome pasiruošimą tik prieš mėnesį, todėl nesame geriausios fizinės formos. Šiuo atžvilgiu skirtumas tarp komandų buvo didelis.“

Informacija: FK Žalgiris

Nuotrauka: FC Apollon

„Kauno Žalgirio“ futbolo komanda pralaimėjimu užbaigė savo debiutinę kelionę UEFA Europos lygos atrankoje. Antrosiose rungtynėse su Limasolio „Apollon“ Nikosijoje buvo patirtas pralaimėjimas rezultatu 0:4 (0:2).

Jau penktą rungtynių minutę aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį. Po puikios kombinacijos įvartį pelnė ir Kaune pasižymėjęs argentinietis Emilio Zelaya.

14-ąją minutę savo puikų šansą turėjo ir „Kauno Žalgirio“ komanda. Suveikęs spaudimas leido perimti kamuolį pavojingoje zonoje, tačiau tuo pasinaudojusio Joao Figueiredo smūgį atrėmė „Apollon“ vartininkas.

24-ąją susitikimo minutę „Apollon“ buvo arti to, kad padvigubintų savo pranašumą, tačiau itin pavojingą smūgį galva atrėmė fantastiškai sužaidęs Deividas Mikelionis.

Iki kėlinio pabaigos „Apollon“ sukūrė dar tris geras progas pasižymėti, o „Kauno Žalgiris“ vieną. Atakos smaigalyje vėl buvo atsidūręs J. Figueiredo, tačiau jo smūgį ir vėl atrėmė varžovų vartų sargas.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje „Apollon“ savo įvartį vis tik pasiekė. Rudinilsono pražanga leido varžovams mušti vienuolikos metrų baudinį, o jau minėtasis E. Zelaya tuo pasinaudojo ir pasižymėjo.

Vos prasidėjus antrai rungtynių pusei Rokas Krušnauskas turėjo geriausią „Kauno Žalgirio“ komandos progą pasižymėti, tačiau kamuolys vartuose neatsidūrė net ir jį pasiekti bandžiusiems komandos draugams.

Nepasižymėję žalgiriečiai netrukus praleido ir trečią įvartį. Rudinilsonas dar kartą griovė varžovą baudos aikštelėje, o dar vieną vienuolikos metrų baudinį realizavo ir trečią savo įvartį įmušė E. Zelaya.

Po praleisto įvarčio galva pavojingai į varžovų vartus smūgiavo Karolis Šilkaitis, baudos smūgiu skersinį sudrebino Jurijus Bušmanas, tačiau pelnyti debiutinio įvarčio kauniečiams šiemet taip ir nepavyko.

83-ąją minutę Kipro ekipos pranašumą dar labiau padidino kiek kuriozinis Atilla Szalai įvartis.

Kelionė UEFA Europos lygos atrankoje baigėsi po pirmojo etapo, kuriame buvo pralaimėta bendru dviejų rungtynių rezultatu 0:6.

Informacija: Kauno Žalgiris