Neįgaliesiems

Vilniaus paplūdimio futbolo pirmenybėse aiškios finalų dalyvės

Sudėlioti visi Vilniaus miesto paplūdimio futbolo pirmenybių KIA taurei laimėti finalinio etapo taškai. Sužaidus lemiamas paskutinio turo rungtynes, paaiškėjo, kad balandžio 21 d. dėl nugalėtojų vardo kovos „Audros“ ir „Rings“ ekipos, o į titulą prieš pirmenybių pradžią nusitaikęs „Igol“ kausis tik dėl bronzos.

Nei viena A grupės komanda prieš paskutiniojo turo rungtynes nebuvo tikra dėl savo galutinės vietos, nulemsiančios bilietą į didįjį ar mažąjį finalus.

Pirmosios į kovą stojo „Audros“ ir „Rings“ ekipos. Prieš turą, pastaroji komanda jautėsi bene komfortabiliausiai, bet ji taip pat nebuvo tikra dėl vietos finale, tuo tarpu „Audrai‘ kelialapį į finalą garantavo tik pergalė.

Dvikova prasidėjo greitais „Rings“ žvaigždžių Ramūno Radavičiaus ir Gražvydo Mikulėno įvarčiais. Tačiau „Audra“ turėjo savų kozirių ir, vedama lyderio Nerijaus Budraičio, iki pirmojo kėlinuko pabaigos sugebėjo persverti rezultatą. Prasidėjus nervų karui, abi komandos negalėjo nei savęs, nei varžovui. Rungtynių arbitrui net 5 sykius teko išsitraukti geltoną kortelę, gesinant užsižiebusias aistras. „Audrai“ susitvarkyti su įtampa sekėsi šiek tiek geriau ir prieš paskutinį kėliuką ji įgijo dviejų įvarčių pranašumą. Nepaisant visų „Rings“ pastangų, varžovų gynybą jiems sulaužyti pavyko tik kartą, „Audra“ pasiekė išsvajotą pergalę 5:4.

Jei prieš paskutines turo rungtynes „Nerealas“ tebeturėjo visus šansu patekti į finalą,  tai „Audros“ pergalė  nubraukė visas „Igol“ viltis. Todėl „Nerealas“, žaidęs be traumą patyrusio vieno geriausių savo žaidėjų Vaido Kuzminsko, nerizikavo, laukė savo šansų ir įmušė pirmasis, bet vis dar be savo pagrindinio vartininko Simono Sabonio rungtyniavę varžovai nusileisti neketino, iškart atstatė pusiausvyrą, o vėliau įgijo ir vieno įvarčio pranašumą – 3:2.

Paskutiniajame kėlinuke „Igol“ komanda pagaliau nusiramino ir ėmė žaisti sau įprastą kombinacinį futbolą. Vedama porą puikių įvarčių smūgiais per save pelniusio Viktoro Bartusevičiaus, ji atitrūko saugiu atstumu. Nors vienas geriausių viso turnyro žaidėjų Airingas Streckis sumažino atsilikimą, išgelbėti rungtynių „Nerealui“ nepavyko, „Igol“ iškovojo pergalę – 5:3.

Dėl 5-os vietos B grupėje kovojančių  komandų grupėje po sužaisto paskutinio turo teko užsiimti matematika, skaičiuojant įvarčių santykius, nes net trys komandos surinko po 6 taškus. Įvertinus tarpusavio dvikovų rezultatus, paaiškėjo, kad dėl 5-os vietos kovos „Alfa“ ir „Politechnikumas“. „Granitui“ ir „Imperialui“ sezonas baigėsi, ekipos užėmė, atitinkamai, 7-ą ir 8-ą vietas galutinėje komandų rikiuotėje.

Iki tol pergalingai finaliniame etape žingsniavęs „Politechnikumas“ buvo privertas patirti pirmąją nesėkmę mače su pergalių skonį pajutusiu „Granitu“. Rungtynės prasidėjo kiek vėliau, nes „Politechnikumo“ komanda pavėlavo atvykti į areną. Nespėję tinkamai apšilti, jie buvo nubausti keturiais varžovų įvarčiais be atsako. „Politechnikumas“ po Dariaus Osetrovo pirmojo įvarčio atgavo pasitikėjimą ir ėmė spausti varžovus, tačiau „Granito“ susikrauta persvara buvo per didelė – 6:3.

Kitose grupės rungtynėse be pergalių likęs „Imperialas“ nesugebėjo rimčiau pasipriešinti „Alfai“, kuri dar iki antrojo kėlinuko vidurio pelnė 5 įvarčius. Nepaisant to, kad puikią atkarpą sužaidęs „Imperialas“ sugebėjo sumažinti atsilikimą, įjungusi antrąją pavarą „Alfa“ ramiai užbaigė rungtynes – 7:3.

Vilniaus m. paplūdimio futbolo pirmenybių KIA taurei laimėti A ir B grupių turnyro lentelės (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

A grupė:

1. „Audra“ 3 2 0 1 17:17   6

2. „Rings“ 3 2 0 1 19:15   6

3. „Igol“ 3 1 0 2 16:17   3

4. „Nerealas“ 3 1 0 2 15:18   3

B grupė:

1. „Alfa“ 3 2 0 1 15:10   6

2. „Politechnikumas“ 3 2 0 1 15:13   6

3. „Granitas“ 3 2 0 1 11:11   6

4. „Imperialas“ 3 0 0 3 10:17   0

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai: V. Šaveiko („Alfa“) – 23, R. Radavičius („Rings“) – 22, N.Budraitis („Audra“) – 21 įvartis.

Didysis ir mažasis finalai bei mačas dėl 5-os vietos „Smėlio arenoje“ (Justiniškių g. 12, Vilnius) įvyks balandžio 21 d., penktadienį, nuo 18 val.

Finalų tvarkaraštis:

18:00 Alfa – Politechnikumas (dėl 5-6 vietų)
18:45 Igol – Nerealas (dėl 3-4 vietų)
19:30 Audra – Rings (dėl 1-2 vietų)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS