Neįgaliesiems

„Vilniaus Vyčio“ atstovai džiaugiasi sėkmingai įgyvendintu pirmuoju „Playmakers“ projekto etapu

Pirmajame „Playmakers“ projekto etape FM „Vilniaus Vyčio“ organizuojamose treniruotėse dalyvavo net 34 mergaitės. Daugiau nei pusė šių mergaičių po projekto prisijungė prie reguliarių futbolo treniruočių. 

Pirmasis etapas prasidėjo 2021 m. lapkričio mėnesį ir mergaitės treniruotes lankė iki šių metų vasario. Šiuo metu vyksta registracija į antrąjį projekto etapą, kuris startuos jau balandžio mėnesį. Daugiau apie projektą galima sužinoti čia.

Futbolo mokyklos „Vilniaus Vytis“ trenerio Olego Kricuno teigimu, prieš pirmąjį etapą trenerių kolektyve netrūko ir jaudulio, vis dėlto toks projektas buvo vykdomas pirmą kartą.

„Pradžia buvo sunkoka, kadangi tai darėme pirmą kartą. Susirinkome prieš pusantros valandos, nes tikrai atsakingai į tai žiūrėjome, sėdėjome rūbinėje ir aptarinėjome. Buvo susirinkę net keturi treneriai“, – įspūdžiais dalinosi O. Kricun.

Įveikus pirminį jaudulį, viską atpirko labai geros emocijos, o treniruotės buvo vedamos net trimis kalbomis – lietuvių, rusų ir anglų, nes į treniruotes susirinko įvairių tautybių mergaičių.

„Įspūdžiai po treniruočių nerealūs, nes ir tu jaudiniesi, ir merginos jaudinasi. Buvo rusakalbių, tad reikėjo kalbėti rusiškai, buvo ir užsieniečių, tad reikėjo ir angliškai versti. Tai įspūdžiai geri dėl mergaičių emocijų, kai jos ateina, apkabina tave, šypsosi, klausia kada bus apranga, kada bus varžybos, stovyklos – labai teigiamos emocijos“, – pasakojo treneris.

Treneriui antrino ir „Vilniaus Vyčio“ mergaičių grupės trenerė Rima Galdilina. Kaip teigia trenerė, ją aplankę įspūdžiai – labai džiaugsmingi, nes kiekvieną šeštadienį mergaitės sugrįžta ir labai laukia treniruočių.

„Mergaitėms projektas labai patiko, nes kai jos atėjo, jau buvo pasiruošusios, kad bus pasakojimai. Daugelis mergaičių pasakė, kad tai yra įdomu, nes mes dirbame su kamuoliais, žaidžiame. Jos vis sako, kad mes žinome šitą pasakojimą, tik čia šis pasakojimas yra pateiktas kitaip“, – apie projektą pasakojo R. Galdilina.

„Vilniaus Vytis“ užsiėmimus vykdė „Sportima“ arenoje, kurioje nuolat vyksta veiksmas, kupinas futbolo ir kaip teigia trenerė, tai mergaitėms suteikė papildomos motyvacijos.

„Aš manau, kad tai buvo ir yra paskata, kadangi mes iš karto atėjome į didelę erdvę, kur daug žmonių, vaikų. Aš manau, kad vaikams taip yra drąsiau. Vaikai žiūri į kitas komandas ir sako: „pažiūrėkit, treniruojasi, ir mes čia kartu“, tai aš manau, kad labai gerai ateiti iš karto į didelį būrį“, – džiaugėsi trenerė R. Gadilina.

Europoje didelį populiarumą įgijusios „Playmakers“ programos tikslas – į futbolą įtraukti 5–8 metų mergaites, kurios nėra žaidusios futbolo, tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius. Turiningi futbolo užsiėmimai vyksta centruose, kurie įsikūrę bendrojo lavinimo mokyklose ar sporto įstaigose. Pirmajame projekto etape dalyavo daugiau nei 700 mergaičių. Tėvai kviečiami užpildyti nemokamą registraciją į vieną iš 30-ies veikiančių „Playmakers“ centrų. Registracija į antrąjį „Playmakers“ projekto etapą vyksta iki balandžio 1 d.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS