Vilniaus „Žalgiris“ – Hegelmann LFF taurės laimėtojas

Šiauliuose įvykusiame Hegelmann LFF taurės finale Vilniaus „Žalgiris“ 5:1 (2:1) nugalėjo „Panevėžio“ futbolininkus bei po trejų metų pertraukos susigrąžino šį trofėjų.

Dui įvarčius nugalėtojams pelnė Hugo Videmontas, po vieną – Francis Kyeremeh, Djibrilis Diaw  ir Jakubas Sylvestras. „Panevėžio“ gretose įspūdingu įvarčiu pasižymėjo Justinas Januševskis.

Nuo pat pirmųjų minučių Vladimiro Čeburino auklėtiniai įjungė aukščiausią pavarą, kuri davė itin greitą rezultatą. Sužaidus vos keturias minutes, Ovidijus Verbickas atliko perdavimą F.Kyeremeh, kuris galingai prašokęs varžovų gynėjus, galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Panevėžiečiai nepasimetė ir vos po dviejų minučių idealios progos neišnaudojo Jorge Elias, dar po minutės – Elivelto. Šie abu priekinės pozicijos žaidėjai buvo atsidūrę vieni prieš „Žalgirio“ vartininką Tomislavą Duką, tačiau pastarojo įveikti nesugebėjo.

Perėmus žaidimo kontrolę „Panevėžiui“, žalgiriečiai varžovams smogė skaudžiai. Kontrataka ir sėkmingas F.Kyeremeh žaidimas vos negarantavo jam dublio. Vis tik, „Panevėžio“ vartų sargas Victoras Golas pirštų galais permetė kamuolį virš vartų. Buvo skirtas kampinis, po kurio D.Diaw skirtumą padvigubino. Tuomet buvo sužaistas vos trečdalis pirmojo kėlinio.

Skirtingai nei po pirmojo praleisto įvarčio, antrasis panevėžiečiams psichologiškai buvo žymiai sunkesnis. Iki kėlinio pabaigos gerų progų sukurta nebuvo. Tik epizodas, kai po kampinio buvo įmuštas J.Januševskio įvartis.

Pozityvias „Panevėžio“ emocijas netrukus pakeitė negatyvios. Tas įvartis tarp žaidėjų išprovokavo konfliktą, kurio metu J.Elias gerokai persistengė. Jo veiksmai teisėjo buvo įvertinti raudona kortele. O tai reiškia, kad visą antrajį kėlinį Joao Martinso auklėtiniai buvo priversti žaisti mažumoje.

Startavęs antrasis kėlinys taškus sudėliojo labai greitai. „Panevėžio“ futbolininkai atsikirto, kamuolys greitai pasiekė H.Videmontą, kuris, suklaidinęs varžovą, įsiveržė į baudos aikštelę bei pasiuntė kamuolį į vartus.

Nors iki rungtynių pabaigos dar buvo likusios keturiasdešimt minučių, tačiau žaidžiant mažumoje, daugiau sėkmingų progų panevėžiečiams nepavyko. Savo ruožtu, žalgiriečiams tereikėjo išlaukti varžovų klaidų ir paversti juos įvarčiais.

Tą V. Čeburino auklėtiniai ir padarė. Iš pradžių T.Kišas vieną prieš varžovų vartininką išvedė J.Sylvestrą, o likus šešioms minutėms – varžovų gynėjų klaida pasinaudojo H.Videmontas. Po rungtynių prancūzui buvo įteiktas naudingiausio žaidėjo titulas.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Panevėžys“ 5:1 (2:1)

Įvarčiai: 5 min. Francis Kyeremeh, 16 min. Djibrilis Diaw, 45 min. Justinas Januševskis, 50 min. ir 81 min. Hugo Videmontas, 78 min. Jakubas Sylvestras.

Vilniaus „Žalgiris“: Tomislavas Duka, Karolis Uzėla, Hugo Videmontas (87 min. Vilius Piliukaitis), Mantas Kuklys (59 min. Tomislavas Kišas), Nemanja Ljubisavljevičius, Francis Kyeremeh (87 min. Gustas Jarusevičius), Joel Bopesu, Josipas Tadičius (74 min. Jakubas Sylvestras), Djibrilis Diaw, Mario Paveličius (87 min. Saulius Mikoliūnas), Ovidijus Verbickas.

„Panevėžys“: Victoras Golas, Tautvydas Eliošius, Ernestas Veliulis (76 min. Eligijus Jankauskas), Justinas Januševskij, Jorge Elias, Rafaelis Floro, Matheus Bissi, Elivelto (66 min. Sebastianas Vasquezas), Chrysovalantis Kozoronis, Pijus Širvys (84 min. Domantas Antanavičius), Jeffrey Sarpongas (84 min. Antonios Kapnidis).