Neįgaliesiems

Vilniuje įvyko akademijų 5 prieš 5 žaidimo formato trenerių seminaras

LFF techninis departamentas ir toliau šviečia trenerių bendruomenę – neseniai Vilniuje buvo surengtas 5 prieš 5 trenerių seminaras.

Seminare dalyvavo treneriai vaikų komandų, kurios dar žaidžia būtent formatu 5 prieš 5.

„Turėjome kelias valandas gerų diskusijų, palietėme treniravimo klausimus, penki prieš penkis PRO lygos problemas ir tai, kas pavyksta ir nepavyksta, nes jau ne vienerius metus esame įdiegę belgišką modelį, rungtyniaujame 5 prieš 5, 8 prieš 8 ir 11 prieš 11.

Problemų nemažai, yra skirtingi regionai, skirtingos organizacijos, jų tikslai ir pajėgumai, tad norisi rasti bendrą kalbą su visais“, – kalbėjo vienas seminaro organizatorių LFF techninio departamento projektų vadovas Deimantas Bička.

Video siužetą apie renginį žiūrėti galite čia.

Pozityviai apie iniciatyvą kalbėjo ir viena jos dalyvių, Telšių „Džiugo“ trenerė Margarita Vagdarytė.

„Susirinkome aptarti „penketukų“ modelį, tai yra būtent treneriams, kurie dirba su tomis amžiaus grupėmis, kurios žaidžia 5 prieš 5. Pats kursų principas – pasidalinimas gerąja patirtimi, kaip dirbame savo klubuose.

Nagrinėjome tam tikrus klausimus, problemines vietas, su kuo susiduriame savo klubuose ir pabandėme surasti kažkokių sprendimo būdų“, – kalbėjo ji.

Pašnekovė taip pat išskyrė kelis svarbiausius akcentus.

„Pagrindiniai dalykai tikriausiai vis tiek yra draugystė su kamuoliu, kūno valdymas. Jei šiame amžiaus tarpsnyje pavyksta tuos dalykus gerai išlavinti, tada vaikai, prieš pereidami į futbolą 11 prieš 11 sugeba ir perimti taktinius principus, ir juos įgyvendinti, ko iš jų prašo treneriai.

Smagu pamatyti ir išgirsti kitų klubų pristatymus, kaip jie ruošia sportininkus šioje srityje, taip pat smegenų stimuliacija, visi kognityviniai pratimai, būtent šita gerąja patirtimi ir tikimės pasinaudoti“, – vylėsi trenerė.

Tuo tarpu D. Bička pridėjo, jog tokie mokymai – ir galimybė pristatyti artėjantį naują sertifikavimo sezoną.

„Taip pat seminaras buvo skirtas panagrinėti ir treniravimo aspektus, tai yra ir dar vienas žingsnis į naują sertifikavimo sezoną, kuriame bus ir nauji reikalavimai, svarbu supažindinti su tais reikalavimais, kurie atsiras nuo rugpjūčio mėnesio.

Smagu, kad treneriai, techniniai direktoriai nelieka abejingi“, – kalbėjo buvęs futbolininkas.

Jis taip pat pridėjo, jog šis formatas yra svarbus, mat čia perimami principai vėliau sėkmingai persikelia ir žaidžiant didįjį futbolą.

„Kai kam gali atrodyti, kad tai yra vaikų žaidimai ar nerimtas futbolas, bet tvarkos ir kokybės nebuvimas vaikų treniravime formate penki prieš penkis atsiliepia ir tolimesniame amžiuje. Klysta tie, kurie galvoja, kad tai nėra svarbu, nes vėliau gali atsirasti spragos, kurios nebuvo užpildytos savo laiku.

Daug iššūkių ir su vaikų raida, gebėjimais, kiemo futbolo nebebuvimu, kompiuteriais, kurie perima vaikų užimtumą. Tai yra labai svarbus tarpsnis ir nuo reikėtų pradėti, čia įgaunama kokybė pravers ir kitame lygmenyje“, – kalbėjo D. Bička.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS