Neįgaliesiems

Vilniuje įvyko specialus trenerių instruktorių kursų modulis

Balandžio mėnesio pabaigoje Vilniuje buvo surengtas dviejų dienų trenerių instruktorių kurso modulis.

Per dvi dienas kurso dalyviai sėmėsi tiek teorinių žinių, tiek ir bandė jas pritaikyti praktikoje – antrą modulio dieną LFF stadione buvo surengta treniruotė su Vilniaus BFA U15 amžiaus vaikinų komanda.

Modulyje savo žiniomis dalinosi UEFA deleguotas trenerių rengimo instruktorius Ghenadie Scurtul.

„Trenerio ir instruktoriaus pozicijos yra skirtingos, kaip ir trenerio bei žaidėjo. Šiame kurse turime vis dar aktyvių ir praeityje treneriais dirbusių specialistų, tačiau dabar bandome pakeisti jų suvokimą ir perspektyvą į trenerio į trenerių instruktoriaus, nes tai yra visiškai skirtingas darbas.

Tai nėra vien stebėtojai, kurie sako „gerai“ arba „negerai“, jie aktyviai padeda treneriams treniruotėse, kad jos būtų aukščiausios kokybės“, – mintimis dalinosi lektorius iš UEFA.

Dviejų dienų modulyje dalyvavo tiek dabar treneriais dirbantys, tiek anksčiau tai darę specialistai. Tarp dalyvių buvo ir dabartinis vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

„Mano supratimu, tai yra būtina, kadangi trenerio tobulėjimo procesas niekada nesibaigia. Labai svarbu pačių trenerių edukacija, instruktavimas, kad išmoktume mokytis. Kai yra daug ta pačia profesija užsiimančių žmonių, atsiranda galimybė dalintis informacija, patirtimi, o tai veda prie saviugdos ir savęs tobulinimo.

Kiekvienoje sesijoje išgirsti kažką naujo, gal net turi galimybes permąstyti tai, ką anksčiau žinojai ir tai pamatyti kitomis akimis, kadangi laikas bėga ir kai kurie dalykai gali atrodyti visai kitaip. Labai sveika turėti tokius susiėjimus, seminarus, kur galime permąstyti informaciją, kurią esame surinkę ir įsileisti naujos informacijos“, – dėstė E. Jankauskas.

Jam antrino ir dabartinis vaikinų U21 rinktinės treneris Tomas Ražanauskas.

„Labai smagu, kad tai vyksta pas mus, yra investuojama į mūsų ateitį. Geras treneris yra raktas į sėkmę, manau, kad Lietuvoje turime ruošti savo trenerius, ir žmones, kurie tuos trenerius ruoš.

Tai yra būtinas dalykas ir sveikintina, kad pas mus jis vyksta. Smagu dalyvauti tokiame projekte, tikrai yra naujų dalykų, kurie man ateityje taip pat padės“, – sakė buvęs futbolininkus.

Vienas iš kursų organizatorių, Lietuvos moterų futbolo techninis direktorius Danielis Wimmeris teigė, jog trenerių instruktoriaus rolė šiuolaikiniame futbole tampa vis svarbesnė ir jai reikia skirti vis daugiau dėmesio.

„Restruktūrizavome trenerių edukacijos sistemą, joje labai svarbi yra instruktoriaus programa, kurią vykdome dabar. Svarbu ugdyti ne tik trenerius, bet ir instruktorius, nes jie yra atsakingi už trenerių ugdymą. Šiuose C ir B licencijų kursuose norime auginti naująją kartą naujoms užduotims ir tikslams.

Džiaugiamės, kad sulaukiame UEFA pritarimo, tai yra jų programa. Tam, kad išugdytum gerą trenerį, reikia gero trenerių instruktoriaus, tad labai gerai, kad UEFA vykdo šią programą, o mes esame viena iš pirmųjų ją išbandančių šalių“, – mintimis dalinosi specialistas iš Vokietijos.

Daugiau vaizdų iš mokymų bei jų dalyvių komentarų pamatykite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS