Neįgaliesiems

Vilniuje pristatyta viena geriausių jaunimo ugdymo programų

Vilniaus poilsio ir pramogų centras „Belmontas” šią savaitę tapo svarbaus Lietuvos futbolui seminarui vieta.

Elitinės Belgijos RSC „Anderlecht“ akademijos techninis direktorius Jeanas Kindermansas Lietuvos futbolo bendruomenei pristatė vaikų ir jaunių futbolo ugdymo programą ir metodiką. Ši metodika pagrįstas viena geriausių pasaulyje laikomos Briuselio „Anderlecht“ akademijos veiklos modelis.

Į Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) organizuotą seminarą kvietimus registruotis gavo futbolo akademijų ir sporto organizacijų atstovai, atsakingi už vaikų ugdymą, „Trenerių talentų“ programos dalyviai, Lietuvos rinktinių treneriai ir Lietuvos futbolo federacijos atstovai.

„Aš sužavėtas. Šiandien susirinko daug dalyvių auditorijoje, ypač jaunų ambicingų trenerių. Tikiuosi, kad jie pasimokė to, kaip dirbama Vakarų Europoje ir „Anderlecht“ akademijoje, o aš suteikiau jiems naujų idėjų apmąstymams”, – sakė J. Kindermansas.

Anot jo, kalbant apie jaunimo ugdymo pagrindus, visų pirma reikia turėti talentingų žaidėjų, kurie mokytųsi gerame edukacijos centre ir su jais dirbtų licencijas turintys treneriai. Būtina turėti savo darbo filosofiją, žinių trokštantį kolektyvą.

LVJFA šiemet inicijavo jaunimo ugdymo programos paiešką ir pateikimą Lietuvos futbolo akademijoms. Balandžio mėnesį Kaune viešėjo futbolo specialistas Carstenas Dohmas, kuris seminaro metu supažindino su daniško modelio ugdymo sistema.

Po seminaro „Belmonte” treneriai buvo pakviesti pasidalyti nuomone, kiek šios dvi ugdymo sistemos tinkamos Lietuvos futbolo specifikai.

„Šio seminaro metu išvydome aukščiausią lygį, o grįžę į savo akademijas turėsime objektyvią diskusiją ir argumentų, apmąstydami mūsų veiklos kriterijus ir metodiką. Kiekviena detalė, kurią lektorius pateikė, tai galimybė mokytis ir judėti į priekį. Kas svarbiausia – treneriai galėjo keistis mintimis, juk kuriame bendruomenę, kuri dirbtų vienam tikslui“, – teigė FA „Žalgirietis“ treneris Dainius Greviškis.

Organizatoriai dėkingi poilsio ir pramogų centro „Belmontas“ savininkui Anuprui Mišeikiui už suteiktą salę seminarui.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS