Neįgaliesiems

Vilniuje – trečiasis UEFA A licencijos kursų modulis

Sausio mėnesį prasidėjo UEFA A licencijos trenerių kursai, o šią savaitę įvyko trečiasis jų modulis.

Primename, jog iš viso planuojami penki mokymų moduliai, šios savaitės pradžioje įvyko trečiasis iš jų.

Pirmasis modulis buvo apie žaidimo analizavimą, futbolo struktūrą ir principus, antrame labiau buvo kalbama apie kompetencijas, o nuo trečiojo iki penktojo modulių kursų dalyvių laukia darbas aikštėje, kur teorinės žinios bus pritaikomos praktikoje.

Kursų pabaigoje studentai turės parengti savo treniravimo programas, kurias galėtų pritaikyti klubuose ar federacijose.

Šią savaitę Vilniuje vyko trečiasis modulis, kurio metu darbas jau vyko futbolo aikštėje.

„Šiame A licencijos modulyje pagrindinė užduotis yra išugdyti ir išmokyti trenerį tinkamai perduoti informaciją savo studentams aikštėje. Kalbame apie idėjų perdavimą, kaip treneriai turi įvesti žaidėjus į savo sistemą, kaip juos supažindinti su įvairiomis žaidimo fazėmis. Šie mokymai yra paremti praktika ir įvykiais aikštėje.

Artėjančiuose dviejuose moduliuose temos bus panašios, nes turi išmokti būti geru treneriu aikštėje ir treniruotėse. Šis modulis – labai įdomus, su aiškiomis temomis, kaip studentus paversti aukšto lygio treneriais“, – pasakojo LFF techninis direktorius Reinholdas Breu.

Video reportažas iš kursų.

Tarp kursų dalyvių – ir ne vienas jau gerai žinomas Lietuvos futbolo žmogus, tarp kurių – ir ilgametis Lietuvos futbolininkas, daugkartinis A lygos čempionas, dabar Panevėžio futbolo akademijoje techniniu direktoriumi dirbantis Paulius Janušauskas.

„Be abejo, nauda yra šimtaprocentinė, kursai yra aukščiausios klasės, gauname didelį žinių bagažą, kurį parsivežame į savo namus, savo aplinką ir bandome panaudoti tas žinias atsirinkę tai, kas mums naudinga.

Esame paskirstyti į nedideles grupes po keturis žmones, visi su savo idėjomis. Iš mentorių gauname užduotis ir jas bandome atlikti“, – kalbėjo P. Janušauskas.

Savo mintimis pasidalino ir vienas iš kursų mentorių, buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas ir treneris Valdas Ivanauskas.

„Kalbant apie būsimus trenerius, tikrai galime pasidžiaugti, jie yra labai komunikabilūs, labai nori išmokti kažką naujo, mato mentorius, kurie nori jiems padėti. Stengiamės būti šalia, kad jie pajaustų tą palaikymą, kad, iškilus klausimams, galėtume jiems padėti.

Iš trenerių pusės jaučiame didelį norą, tai yra labai svarbu. Prieš tai buvo tik teorija, dabar – teorija jau surišta su praktika, tad ir dalyviams jau yra smagiau“, – sakė treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS