Neįgaliesiems

Vilniuje vyko įspūdingo dydžio vaikų futbolo festivalis

Penkios jaunųjų futbolininkų amžiaus grupės, 54 komandos, kurios per trejas dienas sužaidė net 171 rungtynes.

Tokie yra IV tarptautinio vaikų futbolo festivalio Vilnius Cup 2016 skaičiai, kurį futbolo akademija „Žalgirietis“ rengė su viešąją įstaiga Futbolo aljansas. Gineso rekordų knygos sudarytojams vertėtų pasidomėti, ar per vieną turnyrą Lietuvoje kartu yra rungtyniavusių tiek komandų.

Senvagės gimnazijos ir Fanų stadionuose rungtyniavo daug užsienio komandų. Sulaukta svečių iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos. Varžybos vyko 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 metų amžiaus grupėse.

Vyriausiųjų grupėje, kurioje rungtyniavo 2004 metas gimę žaidėjai, triumfavo Vilniaus „Žalgirietis“, finale 5:0 sutriuškino Panevėžio futbolo akademijos atstovus.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos lenkų Elko „Rona 03“ 3:0 įveikė pernykščius turnyro Vilniuje nugalėtojus Gardino „Neman“ futbolininkus iš Baltarusijos.

2005 metų komandų turnyro laimėtojas paaiškėjo tik po baudinių serijos. Vilniaus FM pirmososios ekipos ir „Žalgiriečio“ finalo dvikova nugalėtojo neišaiškino – 0:0. Per baudinių seriją 2:0 triumfavo Vilniaus FM. Šios sostinės futbolo mokyklos antroji ekipa pasidabino bronzos medaliais, kai dvikovoje dėl trečiosios vietos 2:1 įveikė Bialystoko MOSP iš Lenkijos.

Svečiai iš Lenkijos atsigriebė 2006 metų komandų varžybose. Šioje amžiaus grupėje Bialystoko MOSP finale 2:1 įveikė latvių „Tukums“. Trečiosios vietos likimas paaiškėjo per dvejų Vilniaus komandų akistatą, per kurią „Audra“ 2:1 įveikė „Žaibą“.

2007 metų turnyrą laimėjo Vilniaus FM-1 komanda, finale 1:0 įveikusi „Milaną“. Trečiąją vietą užėmę latvių „Marupe“, po baudinių serijos pranokusi Vilniaus „Granitą“.

Gausiausias komandų skaičiumi buvo 2008 metų komandų turnyras. Mažiausiųjų grupėje varžėsi 14 komandų, kurios sužaidė po 8 varžybas. Pirmasis šios amžiaus grupės komandų ketvertukas išsirikiavo taip: 1. Vilniaus „Žalgirietis“, 2. Tartu „Santos“ (Estija), 3.Vilniaus „Žaibas“, 4. Vilniaus „Audra“.

Estijos Tartu „Santos“ klubo prezidentas Meelis Eelmae pažymėjo: „Šis Vilniuje rengiamas futbolo turnyras vis auga ir stiprėja. Viskas vyko labai sklandžiai ir organizuotai, nors vienu metu stadione rungtyniaudavo net 10 komandų. Neabejojo, kad rugsėjį į Lietuvos sostinę atvyks vis daugiau Estijos ir kitų užsienio šalių komandų“.

Latvių „Marupe“ komandos treneris Agris Kokorevičius prisipažino, kad pasakutinę turnyro dieną visuomet tampa kažkiek liūdną: „Visuomet gaila išvykti iš Vilniaus, bet tikrai žinau, kad į šį turnyrą vėl grįšime“, – sakė jis.

Laukti liko ne taip ir ilgai. Jau numatyta, kad kitų metų jaunųjų futbolininkų šventė Lietuvos sostinėje – Vilnius Cup 2017 turnyras – įvyks rugsėjo 8-10 dienomis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS