Vilniuje vyko tarptautinis „McDonald’s Cup“ vaikų turnyras

Praeitą savaitgalį Vilniuje jau penktus metus iš eilės vykusiame tarptautiniame vaikų futbolo turnyre “McDonald’s Cup” rungtyniavo daugiau nei pusė tūkstančio dalyvių – čia vyko 2009, 2010 ir 2011 metų gimimo vaikų amžiaus grupių varžybos, kuriose dalyvavo net 40 komandų iš Lietuvos ir kaimyninės Latvijos.

Pirmieji 2017 metų „McDonald’s Cup“ turnyro prizus šeštadienį išsidalijo aštuonmečiai vaikai.

Nugalėtojų laurus LFF stadione vykusiame turnyre iškovojo turnyro šeimininkai FM „Audra“ pirmoji komanda, kuri finale tik po baudinių serijos 2:1 įveikė Vilniaus FM „Ateitis“ bendraamžius. Trečiąją vietą turnyre iškovojo Vilniaus FK „Granitas“ komanda, mažajame finale 3:0 nugalėjusi Kauno FM „Tauras“ antrosios komandos atstovus.

Geriausiai iš užsienio komandų aštuonmečių turnyre pasirodžiusi FC „Aliance “ iš Latvijos galutinėje komandų rikiuotėje užėmė penktąją vietą.

Tarp metais jaunesniųjų futbolininkų svečiams iš Latvijos taip pat nepavyko laimėti įspūdingos “McDonald’s Cup” Nugalėtojų taurės. Arčiausiai jos buvo FS “Super Nova” komandos atstovai, kurie į turnyrą atvyko iš Rygos. Jie dramatiškame turnyro finale žaidžiant dėl pirmosios vietos tik po baudinių serijos 2:3 nusileido malonią staigmeną pateikusiai sostinės FK “Margiris” komandai. Pagrindinis finalo rungtynių laikas baigėsi 2:2. Kovingieji margiriukai, nepaisant prastos rungtynių pradžios 0:2, antrąją rungtynių dalį bei baudinių seriją sužaidė puikiai ir laimėjo 2010 metų amžiaus grupės šiųmetinį “McDonald’s Cup” turnyrą.

Deja, mažajame finale labai apmaudžiai nepasisekė turnyro šeimininkams FM “Audra” atstovams – jie taip pat tik po baudinių serijos minimaliai 1:2 nusileido FK “Granitas” komandai.

Pačių jauniausių vos šešerių metų sulaukusių futbolininkų turnyre organizatoriai dalyvauti sukvietė aštuonias Lietuvos ir Latvijos komandas. Vos pradėjusių žaisti futbolą pyplių varžybose aistrų ir emocijų buvo ne ką mažiau nei UEFA Čempionų lygos varžybose, o juos palaikę sirgaliai LFF stadione kėlė rimtą triukšmą, kurio galėtų pavydėti net ir šalies “A” futbolo lygos organizatoriai.

Ir šiose varžybose lietuviukai įrodė, jog bent jau su kaimynais latviais futbolo aikštelėje jie tikrai gali varžytis labai sėkmingai. Šios amžiaus grupės turnyrą laimėjo Vilniaus FM “Ateitis” komanda, kuri finale 3:0 nugalėjo kitą sostinės FM “Fortūna” ekipą. Treti turnyre liko FK “Rabona” šešiamečiai, rungtynėse dėl trečiosios vietos 3:1 nugalėję FM “Nikė” atstovus. Latvijos BFK “Salaspils” komandos atstovai buvo geriausia iš užsieniečių komandų ir galutinėje turnyro komandų rikiuotėje užėmė šeštąją vietą.

Tačiau net ir pralaimėję rungtynes mažieji futbolininkai liko patenkinti savo pasirodymu ir ypač tuo, jog varžybų organizatorių dovanotiems prizams pakelti vos užteko abiejų rankų.

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti skaniais ir vertingais turnyro rėmėjų bendrovių “Pieno žvaigždės”, “Cerera foods”, “Aldigus”, “Valentis Pharma” įsteigtais prizais. Turnyro nugalėtojai ir prizininkai dar gavo ir išskirtinius “McDonald’s” restoranų tinklo administracijos įsteigtus prizus ir gražuoles taures.

Kaip teigė turnyrą organizavusios vienos didžiausių Vilniuje futbolo mokyklos “Áudra” direktorius Nerijus Budraitis, turnyro tikslas yra suteikti vaikams galimybę žaidžiant futbolą parungtyniauti tarpusavyje, susipažinti su varžovų iš kitų šalių sportiniu meistriškumu ir, žinoma, patirti prizų gavimo džiaugsmą. “„Smagu visiems“ – toks mūsų turnyro devizas, kurio stengiamės visada laikytis… Žinome, jog visi vaikai nori laimėti, tačiau vieniems futbolo aikštelėje pasiseka labiau, kitiems – mažiau… Tačiau prizus gauti nori visi… Ir mūsų turnyre juos gauti pasiseka visiems dalyviams,” – kalbėjo vienas turnyro organizatorių N. Budraitis.

Jam pritarė ir nuolatinių turnyro dalyvių Vilniaus TFA „Milanas“ 2010 metų gimimo vaikų komandos treneris Marius Linkevičius. „Smagu, jog „McDonald‘s Cup“ turnyro organizatoriai nepalieka be prizų ir tų komandų, kurioms mažiau sekasi laimėti. Mes patys dirbame kryptingai, siekdami ilgalaikių vaikų ugdymo tikslų, neakcentuodami tik šios dienos varžybų rezultato, tad smagu, jog mūsiškiai net ir nelaimėję prizinės vietos, kiekvienas jų gavo krūvą prizų… Praeitais metais šį turnyrą pavyko laimėti, šįmet – pasisekė prasčiau, tačiau nepaisant to, visi vaikai liko labai patenkinti,“ – įspūdžiais apie turnyrą dalijosi jaunųjų milaniečių treneris M. Linkevičius.

Dar vienų turnyro dalyvių FK „Granitas“  aštuonmečių vaikų komandos treneris Aleksandras Seniutis taip pat liko patenkintas tiek savo auklėtinių pasirodymu, tiek turnyru. „Galimybė pažaisti su stipriomis užsienio komandomis, puikios sąlygos rungtyniauti LFF stadione ir, nežinau nė vieno turnyro, kurio dalyviai gautų tiek prizų kaip „McDonald‘s Cup“,“ – turnyru džiaugėsi FK „Granitas“ atstovas A. Seniutis.

Turnyro organizatoriai dėkoja visiems jo dalyviams už gražų futbolą, visiems sirgaliams už puikų mažųjų futbolininkų palaikymą, rėmėjams – už paramą organizuojant futbolo šventę vaikams.