Neįgaliesiems

Visoje šalyje praūžė atviros atrankos į šalies futsal rinktines

Rugpjūčio bei spalio mėnesiais skirtinguose Lietuvos miestuose vyko atviros atrankos į Lietuvos nacionalinę bei U19 futsal rinktines.

Atrankose dalyvauti buvo kviečiami dalyvauti visi, tiek turintys, tiek ir neturintys salės futbolo patirties. Geriausiai pasirodę žaidėjai turėjo galimybę sulaukti kvietimo į Lietuvos vyrų ar U-19 futsal rinktines.

Pilną reportažą iš atrankų matyti galite paspaudę čia.

Treniruotes vedė Lietuvos futsal rinktinės treneris – techninis direktorius, licencijuotas FIFA ir UEFA instruktorius bei lektorius Mičo Martičius kartu su savo trenerių štabu.

„Pagrindinis tikslas – pamatyti, ar tarp šių jaunų vaikinų yra tinkamų kandidatų rinktinei. Čia svarbiausias įgūdis nėra technika, tai – sprendimų priėmimas, priimti teisingus sprendimus sudėtingose situacijose. Šiuo atžvilgiu tai yra nuostabus žaidimas.

Prieš porą metų Lietuva suorganizavo pasaulio futsal čempionatą ir tai labai padėjo populiarinant šitą žaidimą. Lietuva turi puikias sales ir arenas, esame didelė ir greitai auganti šeima“, – mintimis dalinosi M. Martičius.

Jam antrino ir vienas iš nacionalinės rinktinės trenerių štabo narių bei U19 futsal rinktinės vyriausiasis treneris. Edvinas Alimkinas

„Bandome surasti mums įdomesnių žaidėjų, rinktinės treneris bando rasti, kas galėtų žaisti futsalą. Tai yra suteikiama galimybė bet kam ateiti ir pasirodyti. Įvyksta treniruotė, kurioje mes galime pastebėti kažką įdomesnio, labiau išskirtinio.

Lauko futbole tu gali būti vienas geresnių, bet tai nereiškia, kad toks būsi ir salės futbole, ta specifika čia yra kitokia.

Svarbu, kad futsalo populiarumas augtų, kad jauni žaidėjai domėtųsi ir norėtų žaisti, o galimybės tam visada atsiras“, – teigė E. Alimkinas.

Tuo tarpu vienas Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos vadybininkų Dominykas Norkus akcentavo, jog futsalas gali būti gera proga futbolininkams, kurie nebesieja savo ateities su didžiuoju futbolu.

„Dauguma žaidėjų čia ateina iš didžiojo futbolo, kurie galbūt nebesieja savo karjeros su didžiuoju futbolu. Kartais nutinka ir taip, kad žaidėjai, kuriems karjera didžiajame futbole nesusiklosto, tampa puikiais futsal žaidėjais.

Lietuvoje ilgą laiką buvo žaidžiamas ne futsalas, ne salės futbolas, o futbolas salėje, kaip mes jį vadinome. Lietuvos futsal A lygos klubai investuoja į trenerius, tai jau yra grynai futsal treneriai, nebe futbolo, kur keičiasi ir pats žaidimo stilius“, – sakė jis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS