Neįgaliesiems

Visos 55 UEFA narės viešai pasmerkė naujai kuriamą Superlygą

Montrė mieste Šveicarijoje šiuo metu vyksta eilinis UEFA Kongresas, o vienas jo klausimų – asociacijos pozicija dėl naujai kuriamos Superlygos.

Visos 55 UEFA šalys narės vienbalsiai deklaravo, kuria smerkia tokio darinio kūrimą.

„Šis kongresas buvo labai įtemptas ir sukėlė didelių diskusijų. Vis dėlto pagrindinė futbolo funkcija yra vienyti, o ne skaldyti futbolo bendruomenę, tad visos 55 Europos asociacijos vieningai pasisakė prieš naujai kuriamą „Superlygos“ projektą.

Šis naujas projektas laužo tiek solidarumo, tiek sportinius principus ir gali turėti labai neigiamų pasekmių visam futbolui“, – kalbėjo UEFA Kongrese dalyvavęs LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Oficialus UEFA išplatintas pranešimas:

„UEFA Kongreso nariai įsitikinę, jog tokio uždaro darinio atsiradimas  prieštarauja viskam, kas Europos futbole buvo puoselėjama ilgus metus – vienybė, atvirumas, paramas ir rėmimasis sportinėmis vertybėmis. UEFA ir jos narės tiki tikru europietišku modeliu, kuris yra pagrįstas atviru varžymusi, solidarumu ir perskirstymu, norint užtikrinti žaidimo tvarumą bei tobulėjimą bei siekiant užtikrinti ilgai puoselėtas vertybes.

Sprendimą įkurti naują lygą priėmę klubai nepajėgia suvokti, kad šiandieninį savo statusą pasiekė ne būdami izoliuoti, bet būdami europinės sistemos dalimi, kur dideli, vidutiniai ir maži klubai prisideda prie vieni kitų sėkmės.

Ilgus metus puoselėtoms Europos futbolo vertybėms yra užgaulu, kai atsiskirti nusprendę klubai teigia galintys pasisavinti palikimą, kurį sukūrė visos komandos.

UEFA, jos narės ir visi futbolą mylintys žmonės visomis išgalėmis priešinsis šių klubų vadovų bei juos palaikančių ėjimams.

Žinome, kas pastatyta ant kortos ir sieksime ginti futbolą nuo savanaudiško klano, kuriems visiškai nerūpi žaidimas. Mes esame Europos futbolas, jie – ne“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS