Neįgaliesiems

VK posėdyje patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai ir nauja futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo sistema

Sausio 28 d. nuotoliniu būdu įvyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis, kurio metu buvo patvirtinti įvairaus amžiaus Lietuvos vaikinų rinktinių treneriai, LFF parengta sertifikavimo sistema ir vaikų saugumo ir gerovės užtikrinimo strategija.

VK patvirtino Lietuvos vaikinų iki 21 metų nacionalinės rinktinės vyriausiąjį trenerį, kuriuo tapo praėjusiais metais vaikinų iki 17 metų rinktinei vadovavęs bei Valdo Urbono asistentu Lietuvos vyrų nacionalinėje rinktinėje dirbęs buvęs Lietuvos futbolininkas Marius Stankevičius. Šiame poste jis pakeis iki tol dirbusį Donatą Vencevičių.

Naujajam treneriui talkins Lietuvoje gyvenantis portugalas Davidas Afonso. 

Tuo tarpu Lietuvos vaikinų iki 19 metų nacionalinės rinktinės treneriu buvo paskirtas Valdas Ivanauskas. Jam tai nebus nauja patirtis dirbant su jaunaisiais Lietuvos futbolininkais – 2008-2009 metais jis treniravo tuometinę Lietuvos iki 18 metų vaikinų rinktinę. 

Jis rinktinės vairą perims iš Valdo Trakio.

Naują vyriausiąjį trenerį turės ir Lietuvos jaunimo iki 17 metų vaikinų rinktinė – juo tapo buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas, praeityje Vilniaus „Žalgirio“ trenerių štabe bei Lietuvos iki 21 metų jaunimo rinktinėje dirbęs Rolandas Džiaukštas. 

Jis taip pat darbuosis ir Lietuvos nacionalinėje vyrų rinktinėje – buvo pritarta R. Džiaukšto kandidatūrai tapti vyriausiojo trenerio Valdo Urbono asistentu.

Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės treneriu ir toliau liks Sahibas Mammadovas

Nuotolinio posėdžiu metu taip pat buvo patvirtinta Audriaus Paškevičiaus kandidatūra konsultuoti įvairaus amžiaus rinktinių vartininkus ir jų trenerius , o jaunimo rinktinių puolėjų treneriu buvo paskirtas Andrius Velička.

Lietuvoje užsirekomendavęs moterų futbolo specialistas belgas Cederique Tulenners ir toliau rūpinsis tiek moterų nacionalinės rinktinės pasiruošimu, tiek įvairaus amžiaus merginų rinktinių pasirengimu.

A lygos licencijų siekiantys klubai pateikė prašymus dėl pereinamojo laikotarpio. VK patvirtino ateinančiame sezone iš LFF Pirmos lygos į A lygą kylantiems klubams taikyti 200 tūkst. eur planuojamų pajamų reikalavimo kriterijų.

LFF VK patvirtino 2020 metų programos „Lietuvos jaunimo integracija į profesionalų vyrų futbolą“ rezultatus. LFF šioje programoje geriausiai pasirodžiusiems klubams skirs 123 tūkst. eurų sumą, iš kurios 50 tūkst. sudarys LFF lėšos, o likusią dalį – už žaidžiančių legionierių mokestį surinktos lėšos. 

Vykdomojo komiteto nariai taip pat patvirtino Lietuvos futbolo federacijos vaikų apsaugos strategiją. Vaikų saugumo ir gerovės užtikrinimo strategija siekia 5 tikslų organizacijų veikloje – sukurti saugumo užtikrinimo pagrindus; užtikrinti pasirengimo ir prevencijos gaires; didinti asmenų sąmoningumą; bendradarbiauti su kitomis institucijomis pranešant apie susirūpinimą keliančias situacijas; įsivertinti saugumo užtikrinimo pažangą.  

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius VK metu pristatė 2021 m. klubų finansinės paramos suteikimo tvarkos projektą. 2021 metais klubai gali pretenduoti į šias išmokas: UEFA solidarumo išmoka, COVID-19 fondo išmoka, Jaunimo integracijos išmoka bei teisėjavimo išlaidų kompensacija. Norėdami pretenduoti į šias išmokas, klubai privalo turėti LFF išduotą licenciją ir atitikti kitus keliamus reikalavimus. 

VK posėdžio metu taip pat buvo pristatyta palankių futbolo bendruomenės atsiliepimų sulaukusi LFF darbo grupės parengta „Futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo sistema“.

Pagrindinis sertifikavimo projekto tikslas – padėti organizacijoms tiksliai įsivertinti savo darbo kokybę, nusistatyti esmines gaires veiklos tobulinimui ir, bendradarbiaujant su LFF, siekti aukščiausių veiklos kokybinių kriterijų. Vykdomojo komiteto nariai vienbalsiai patvirtino šią sistemą ir jau vasario mėnesį bus pradėtas vykdyti pilotinis sertifikavimo projektas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS