Neįgaliesiems

Vokiškame futbolo konkurse nugalėjo Alytaus mokykla

Balandžio 5 dieną Kaune įvyko „4:0 vokiečių kalbos naudai“ projekto finalas, kuriame komandos iš 15 Lietuvos mokyklų atliko linksmas, su su vokiečių kalba susijusias užduotis bei varžėsi futbolo turnyre.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir „Goethe“ instituto ketvirtus metus iš eilės rengiamame konkurse iš viso dalyvavo 40 šalies komandų, kurias sudarė 5-6 klasių moksleiviai.

Kovo pradžioje Goethe‘s institute vyko konkurso atranka, kuriame buvo įvertinti komandų kūrybiniai darbai ir iš jų buvo atrinkti 15 laimėtojai, kurie praeitą savaitę dalyvavo pagrindiniame finale.

Iš pradžių vaikai turėjo atlikti interaktyvias užduotis vokiečių kalba. Jų turinys aprėpė įvairius futbolo aspektus. Finale geriausias vokiečių kalbos žinias pademonstravo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos „Haribo Bärchen“ komanda. Ji apdovanota specialia taure ir prizu „Viena diena su futbolu“.

Vėliau moksleiviai kovojo futbolo turnyre. Jame geriausiai pasirodė Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos komanda „Gudručiai“, kuriems buvo įteikta speciali taurė ir prizas „Viena diena su vokiečių kalba“.

Susumavus bendrus rezultatus geriausiai konkurse pasirodė Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos „Dainava FC“ ekipa. Ji laimėjo futbolo savaitgalį Berlyne su futbolo treniruotėmis, žaidimu su kitomis komandomis, vokiečių kalbos pamokomis bei apsilankymu futbolo klube „Hertha”.

„Goethe“ instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolė Buinovskaja džiaugėsi pavykusiu turnyru ir sakė, kad bendradarbiavimas su LFF per visus projekto metus davė daug naudos: „Pernai buvo 38 komandos, šiemet – 40 komandų. Mums labai džiugu, kad kiekvienais metais daug komandų siunčia paraiškas ir vis atsiranda naujų komandų. Gražiausias dalykas yra tas, kad finale buvo dalyviai iš visos Lietuvos“.

„Per tuos ketverius metus santykis su futbolu tapo labai šiltas dėl bendradarbiavimo su Lietuvos futbolo federacija ir Masinio futbolo asociacija. Labai daug išmokstame iš mūsų partnerių ir tai yra didžiulė dovana mums“, – teigė N. Buinovskaja.

Įdomūs faktai apie konkursą:

– Per ketverius metus varžėsi apie 150 komandų iš visos Lietuvos.
– Šiaulių r. Kuršenų Pavenčių mokyklai atstovavo broliai dvyniai
– Į Berlyną buvo išvykusios jau trys komandos: pirmaisiais – Jonavos raj. Rūklos Vareikio mokykla, antraisiais – Kauno Jėzuitų gimnazija, o trečiaisiais – Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija.

E.Šemioto nuotr.

Didelė foto galerija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS