VU po sunkios kovos įveikė VDU komandą

Antrose naujojo sezono rungtynėse Vilniaus Universiteto studentai savo aikštėje 2:0 nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto komandą bei turnyro lentelėje pakilo į pirmąją vietą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Emil Borovik ir Erikas Jatkauskas.

Prieš prasidedant dvikovai, LSFL vadovai Rimantas Turskis ir Vytas Jančiauskas apdovanojo praėjusiame sezone trečią vietą iškovojusius VU studentus. Jiems buvo įteikta taurė ir medaliai. Taip pat asmeniniais prizais buvo apdovanoti ir geriausi abiejų komandų praėjusio sezono žaidėjai. Vilniaus universiteto gretose tokiu tapo Artūras Karasiovas, Vytauto Didžiojo universiteto – Elvinas Vaitulevičius.

Po oficialios dalies nuskambėjo rungtynių dvikovos pradžią skelbiantis teisėjo švilpukas. Nuostabiai paruoštoje aikštėje ir puikioje atmosferoje abi komandos pradėjo kovą dėl pirmųjų sezono taškų.

„Džiaugiuosi tuo, kad prie komandos prisijungė tikrai gerų pirmakursių. Tiek Audrius Likša, tiek Lukas Marcinkevičius, tiek Tomas Klaudijus Tamašauskas mūsų komandos veidą neabejotinai pakeis. Apskritai, pozityvo mūsų komandoje yra žymiai daugiau negu negatyvo“, – sakė VDU treniruojantis Mantas Gintalas.

„Mūsų situacija tokia, kad neturėjome penkių pagrindinių žaidėjų. Įvertinus tai, startavome tikrai labai gerai“, – sakė VU treneris Edvardas Malkevičius.

Nuo pat susitikimo pradžios buvo sunku išskirti geresnę komandą aikštėje. Kamuolys dažniausiai nepalikdavo vidurinės zonos, o priekyje esantys abiejų komandų žaidėjai buvo menkai pastebimi. Vis tik, įpusėjus kėliniui, ypač Augusto Valukonio pastangomis, VU kelis kartus presingavo varžovų vartus.

„Galiu aiškiai įvardinti mūsų problemą. Tai yra puolimas. Visiškai nesugebėjome sukurti aštrumo, o futbolo logika tokia, kad jei neįmuši – laimėti neįmanoma“, – dėstė M. Gintalas.

VDU šiose rungtynėse išbandė taktiką 3–4–3, prie kurios žaidėjams prireikė laiko prisitaikyti. Anot trenerio, toks sprendimas buvo priimtas pagal sudėtį, kuri pasirodė aikštėje.

Po pertraukos sužaidus vos dešimt minučių VU surengė gražią ataką, o smaigalyje atsidūręs E. Borovikas užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartų kampą. Tuo pat metu VU gretose pasirodė pirmakursis E. Jatkauskas, kuris po dvylikos minučių krisdamas puikiu smūgiu skirtumą padvigubino.

Paskutinės penkiolika dvikovos minučių priklausė kauniečiams. Pavargę Vilniaus universiteto žaidėjai nesugebėjo pasinaudoti net tuo, kad paskutines devynias žaidimo minutes VDU vartus saugojo ne vartininkas, o žaidėjas Aivaras Katutis. A. Likša dėl galvos traumos buvo išvežtas į ligoninę.

„Smagu sugrįžti po tokios pertraukos. Kalbant apie rungtynes, be abejo, taisytinų dalykų yra daug, tačiau galvoju, kad pergalė pelnyta“, – reziumavo E. Malkevičius.