Neįgaliesiems

"Vyčio" treneris nenuvertina varžovų finale

Sekmadienį Jonavos sporto arenoje įvyks 2016-17 metų LFF Futsal taurės finalas. Jame savo jėgas išbandys vietos „Vikingų“ klubas ir Futsal A lygos čempionai Kauno „Vytis“, kurių strategas Mindaugas Grigalevičius pasiruošęs savo debiutinį trenerio sezoną vainikuoti antru titulu.

S.Čirbos nuotr.

Kauniečiai, kurie praėjusį sezoną nacionaliniame čempionate liko šešti, šįmet sugrįžo galingesni ir užsitikrino pirmąjį čempionų titulą. Tai jie padarė iki čempionato galo likus dar vienam turui – dabar „vyčių“ pavyti negali niekas. 

Neabejotinai, prie titulo daug prisidėjo sezono pradžioje komandą papildė penki brazilai. Vienas iš jų – vartininkas – paliko ekipą, bet likę keturi aikštės žaidėjai buvo tvirti startinės sudėties žaidėjai. Genigle Delmiro, trumpiau vadinamas Guesinho, šiame sezone įmušė 20 įvarčių, o už jį čempionate daugiau pelnė tik Gražvydas Mikulėnas (21). Trečias pagal rezultatyvumą – Guesinho komandos draugas Alexandre Costa (18).

Sekmadienio dvikovai besiruošiantys „Vyčio“ futbolininkai bandys iškovoti ketvirtą pergalę šio sezono LFF Futsal taurėje. Kauno ekipa eliminavo Kaišiadorių „Divendą“ (7:0), Vilniaus „Spartaką“ (8:6) ir Mažeikių VIP (4:3).

Apie sezoną ir mūšį Jonavoje LFFlt pasikalbėjo su pirmą sezoną treneriu dirbančiu Mindaugu Grigalevičiumi, kuris per savo futbolininko karjerą titulus iškovojo su tokiomis garsiomis ekipomis kaip FBK “Kaunas” ir Vilniaus „Žalgiris“.

– Praėjusį savaitgalį užsitikrinote  Lietuvos Futsal A lygos nugalėtojų titulą. Praėjusį sezoną likote tik šešti. Kas lėmė šio sezono triumfą?

– Niekam ne paslaptis, kad prie to stipriai prisidėjo brazilai, kurie įnešė į žaidimą labai daug ir tempė visą naštą. Antra priežastis, ko gero, būtų kolektyvumo bendrumas. Pavyko suburti gerą kolektyvą ir visą čempionatą išlaikyti darnią bei malonią atmosferą. Džiaugiuosi, kad vaikinams pavyko tai padaryti – buvome kaip komanda.

– Iki sezono galo buvote nepralaimėję nė vienerių rungtynių, bet galų gale teko nusileisti Vilniaus „Bekentui“ (1:4), kuris prieš praeitą turą dar turėjo mažas viltis iškovoti titulą. Ar dominavimas lentelės viršuje neleido manyti, kad stigo konkurencijos iš varžovų?

– Mums tikrai netrūko konkurencijos. Dar neiškovojus titulo turėjome sunkias rungtynes su „Bekentu“, praradome taškus Radviliškyje. Nenurašiau ir kitų komandų, kaip ir „Inkaro“, kuris įrodė, kad gali įveikti bet ką. Turėjome pajėgių varžovų ir niekad nejautėme, jog lengvai laimėsime čempionatą.

– Kaip įvertintumėte Futsal A lygos lygį šiame sezone?

– Manau, kad čempionato lygis vienareikšmiškai pakilo. Štai, pavyzdžiui, pamatėme ir braziliško futbolo, kuris yra gražus akiai bei pakelia rungtynių lygį. Pačios komandos buvo gerai pasiruošusios ir manau, kad kitą sezoną bus dar stipresnės.

– Pernai dar pats žaidėte komandoje, o šįmet dirbote, kaip treneris. Kaip vertinate šią perėjimą ir patirtį šiame sezone?

– Mes su komandos vadovais mąstėme apie du variantus: arba aš toliau žaidžiu, arba perimu trenerio postą. Nusprendėme, kad žaidimą palieku kitose lygose, o trenerio darbo atžvilgiu atsiduosiu „Vyčiui“. Reikėjo prisitaikyti. Nemanau, kad yra žmonių, kurie treniruodami komandą nenori laimėti čempionų titulo. Labai smagu, džiaugiuosi, jog tai pavyko pasiekti.

– Tik šiais metais į komandą persikėlęs Jurijus Jeremejevas pasidalino nuotrauka, kurioje guli ligoninėje su su gipsuota koja. Kokio rimtumo tai trauma?

– Daug apie incidentą nežinau, bet jis susižeidė pėdos kaulą. Dabar sėkmingai įvyko operacija ir dar nėra aišku, kiek laiko vyks reabilitacija.  

LFF Futsal taurės finale susitiksit su Jonavos „Vikingais“ ir ji gali tapti trečia ne A lygos komanda, kurią įveiktumėte turnyre. Kokios nuotaikos žengiant į finalą ir ko jame tikitės?

– Silpnos komandos į finalą nepatenka, kad ir kaip susiklostytų sąlygos. „Vikingai“ parodė gerą žaidimą ir jame žais. Turėsime susikoncentruoti 100 procentų ir vienintelis mūsų tikslas yra laimėti. Kaip susiklostys įvykiai, viską parodys rungtynės. Šeštadienį dar turėsime A lygos rungtynes, tad nenoriu prikalbėti, bet tikimės, kad neturėsime daug traumų ir tai nekeis mūsų žaidimo plano. Kol kas visi yra pasiruošę ir laukia finalo.

– Ar jūsų auklėtiniams, kurie ką tik triumfavo A lygoje, nebus problema nusiteikti žaisti prieš, ant popieriaus, žemesnio lygmens komandą?

– Nemanau, kad dėl šito turėtume jaudintis ir taip tikrai neturėtų būti. Esame ne vieną kartą apie tai kalbėję tarpusavyje, jog nuvertinti varžovų negalima ir prieš rungtynes įtikinsiu vaikinus, kad nebus lengva ir reikės kovoti iki galo.

– Išsikovojote teisę kitą sezoną žaisti Europoje. Ar jau yra braižomi sudėties planai ir ruošiate kito sezono gaires?

– Daug kas priklauso nuo finansų. Tačiau dar apie tai mes nesikalbėjome, tuo užsiima komandos vadovai. Pasibaigus sezonui mes atsisėsime apie tai pasikalbėsime.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS