Neįgaliesiems

Vyrų rinktinėje – nauji veidai

Nors iki Baltijos taurės Lietuvos nacionalinei futbolo rinktinei liko daugiau nei du mėnesiai, kovas rinktinei taip pat intensyvus. Kovo 24 d. Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse susitiks su Gruzijos, o kovo 27 d. – su Armėnijos rinktinėmis. Kaip pastebi vyriausiasis komandos treneris Edgaras Jankauskas, tokios draugiškos rungtynės – puikus pratimas komandos naujokams. Be to, tokios rungtinės padeda visai komandai ruoštis atsakingoms Tautų lygos kovoms, kurios prasidės rugsėjį.

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė treniravosi Gruzijoje, o šeštadienį aikštelę, kurioje susitiks su gruzinais. Jie šiuo metu FIFA reitinge užima 100-ą vietą.

Tiesa, šių metų pasaulio futbolo čempionate gruzinai savo grupėje liko penktoje, priešpaskutinėje vietoje. Jų sąskaitoje – 5 lygiosios ir 5 pralaimėjimai. Tačiau nepaisant kuklios vietos, Edgaras Jankauskas pabrėžia, kad iš gruzinų galime daug ko pasimokyti: „Kaip ir visos pietiečių komandos, gruzinai mėgsta techniškai tikslų futbolą ir kamuolio kontrolę.“

„Betsafe“ lažybų bendrovė prognozuoja, kad laukia atkakli dvikova ir pabrėžia, kad iki šiol komandos yra pasidalinusios po 3 pergales.

„Lietuviai susitinka su gruzinais jau nebe pirmą kartą – pirmosios bendros rungtynės įvyko dar 1992 m. Skaičiuojama, kad šios rungtynės komandoms bus jau 7-asis susitikimas. Įdomu tai, kad iki šiol bendrų rungtynių rezultatas lygus – kiekvienai komandai teko po 3 pergales“, – prognozuoja „Betsafe“ analitikas Mindaugas Grigaitis.

Kaip pastebi E. Jankauskas, Gruzijos rinktinėje daug stiprių žaidėjų, jie gerai žaidžia ir individualiai, ir komandoje, kuri, beje, yra puikiai organizuota. Lietuvos rinktinės treneris atkreipia dėmesį ir į Gruzijos komandos vairininką – slovaką Vladimirą Weissą, kurio patirtis akivaizdžiai atsispindi komandos žaidime.

Krikštas naujokas

Vyriausiasis komandos treneris Edgaras Jankauskas neslepia, kad draugiškos rungtynės su Gruzija ir itin naudingos komandos naujokams: Vilniaus „Žalgiriui“ atstovaujantiems Danieliui Romanovskiui ir Justui Lasickui bei FK „Sūduvą“ atstovaujančiam Karoliui Laukžemiui.

„Turime draugišką komandą, todėl esu tikras, kad naujokai lengvai įsilies į bendrą žaidimą. Svarbiausia, kad naujokams būtų sudarytos sąlygos atskleisti savo potencialą ir gerai jaustis. Kol kas mūsų lyderiams puikiai sekasi sukurti būtent tokias sąlygas“, – sako E. Jankauskas, pridurdamas, kad integracijos sėkmė priklauso ir nuo pačių naujokų – jų pasirodymo per treniruotes ir aikštelėje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS