„Vytis“ metė iššūkį Belgijos čempionams

Šįvakar Kauno „Vytis“ pradėjo savo istorinį žygį UEFA salės futbolo Elitiniame etape, tačiau pirmasis žingsnis nebuvo toks sėkmingas. „Vytis“ kovojo, bet neprilygo Belgijos čempionams FP „Halle-Gooik“, kurie šventė pergalę rezultatu 5:2

E. Šemioto nuotr.

Į Alytaus areną susirinko apie 2000 žiūrovų, kurie šiltai palaikė „Vyčio“ ekipą, nors į startinę sudėtį buvo išleisti visi brazilai. Rungtynių pradžia „Vyčiui“ buvo itin pozityvi, o jau 7 mačo minutę ant parketo žengė pirmasis lietuvis, Justinas Zagurskas, sulaukęs daugybės sirgalių ovacijų.

Apsipratę prie arenos „Halle-Gooik“ klubas pradėjo naudoti paprastą taktiką – mesti kamuolį už „Vyčio“ žaidėjų nugarų. Ši taktika pasiteisino su kaupu ir tai „Vyčiui“ kėlė daug problemų.

Įpusėjus pirmajam kėliniui (10:45) brazilas Diogo pelnė pirmąjį mačo įvartį ir išvedė svečius į priekį. Belgijos klubo veteranas pasižymėjo galingu smūgiu į apatinį vartų kampą.

Po dviejų minučių Diogo džiaugėsi dar kartą, nes įmušė dar vieną įvartį į „Vyčio“ vartus. Šįkart jis sulaukė idealaus perdavimo per visą aikštę ir vienu lietimu preciziškai tiksliai perkėlė kamuolį per vartininką.

Gan greitai „Vytis“ turėjo progą sušvelninti rezultatą, bet puikiu šansu nepasinaudoję Lietuvos čempionai buvo dar kartą nubausti tos pačios taktikos – perdavimas per visą aikštę, o priekyje atsidūręs Leitao, krisdamas pasiuntė kamuolį į vartus.

„Halle-Gooik“ klubas taip pat buvo itin pavojingi standartinių situacijų metu ir nors įvarčių per jas neįmušė, bet ne kartą buvo arti to.

Antrasis kėlinys geriau prasidėjo „Vyčio“ ekipai. Nors Lietuvos čempionai pradėjo daryti daugiau klaidų, bet komandos legionierius Rafa sužaidus beveik 5 minutes sugebėjo sušvelninti rezultatą, kai klastingai smūgiavo iš aštraus kampo.

Visgi už šio įvarčio „Vytis“ neužsikabino ir aukštesnę pavarą įjungę Belgijos čempionai greitai atstatė trijų įvarčių persvarą, kai 28 minutę Fernandao galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą nepaliko vilčių „Vyčio“ vartininkui Olinhai.

Rungtynių laikui artėjant link pabaigos ir likus 5 minutėms, „Vytis“ nusprendė rizikuoti ir vietoje vartininko įleido penktą aikštės žaidėją. Nors kurį laiką klubui nesisekė įmušti, bet galiausiai laiku koją kištelėjęs Barbosa sušvelnino rezultatą.

Rungtynių pabaigoje „Halle-Gooik“ vėl atstatė turėtą trijų įvarčių persvarą, kuomet po kampinio įvartį pelnė Alessandro Patias.

Taigi, „Vytis“ nesėkmingai pradėjo savo nuotykį Elitiniame etape, o jau rytoj, 20:00, Kauno klubo laukia Slovėnijos čempionai „Dobovec“, kurie šiandien 1:5 nusileido Madrido „Inter Movistar“ klubui. Tikėtina, kad būtent rytoj spręsis trečiosios vietos grupėje likimas, dėl kurios ir kovos „Vyčio“ bei „Dobovec“ klubai.

Rezultatas:

„Vytis“ 2:5 „Halle-Gooik“
10’45’’ [0:1] Diogo
12’53’’ [0:2] Diogo
14’15’’ [0:3] Leitao
24’39’’ [1:3] Rafa
27’35’’ [1:4] Fernandao
38’22’’ [2:4] Barbosa
39’15’’ [2:5] Alessandro Patias