„Vytis“ po atkaklios kovos pralaimėjo čempionams

Šeštadienio vakarą Kauno „Vytis“ užbaigė savo pasirodymą UEFA futsalo Čempionų lygos elitiniame etape. Paskutinėse, trečiose, rungtynėse „Vyčiui“ teko garbė žaisti su stipriausia pasaulio komanda – Madrido „Inter“ klubu.

Nieko turnyrine prasme nelėmusiose rungtynėse, be savo suspenduoto lyderio Ricardinho, žaidęs „Inter Movistar“ klubas turėjo daug vargo su „Vyčio“ ekipa ir ją įveikė tik rezultatu 4:2.

Rungtynės „Vyčio“ klubui prasidėjo pasakiškai gerai. Sužaidus kiek daugiau nei minutę, jie pirmieji įmušė įvartį. Po baudos smūgio Sandrinho tapo tuo futbolininku, kuriam pavyko kamuolį nukreipti į dabartinių Čempionų lygos nugalėtojų vartus.

Kiek vėliau gan stipriai į vartus smūgiavo „Vyčio“ kapitonas Justinas Zagurskas, bet „Inter“ vartininkas Alexas Gonzalezas į šį smūgį sureagavo ir atrėmė jį koja.

Kitoje aikštelės pusėje nuostabiai darbavosi „Vyčio“ vartininkas Olinha, kuris, fantastiška savo reakcijos dėka, atrėmė ne vieną labai pavojingą „Inter“ komandos smūgį. Po kiekvieno tokio atremto smūgio Alytaus arenoje susirinkę sirgaliai negailėjo plojimų brazilui.

Visgi 13 mačo minutę Olinhai teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. „Inter“ ekipa įvartį įmušė labai paprasta taktika – iš kampinio per „Vyčio“ žaidėją perkeltas kamuolys ir galingas Humberto smūgis vienu lietimu.

Lygus rezultatas ilgai nesilaikė. Vos po kelių minučių „Vytis“ surengė mirtiną kontrataką. Po atremto varžovų spaudimo, kamuolys palankiai atšoko Lukui Sendžikui, kuris išbėgo vienas prieš „Inter Movistar“ vartininką ir jį nuginklavo smūgiu lyg iš patrankos. L. Sendžikas taip tapo pirmuoju lietuviu, kuris įvartį įmušė UEFA futsalo Čempionų lygos Elitiniame etape.

„Inter“ ekipai dar kartą rezultatą išlyginti pavyko nepraėjus nei pusė minutės ir antrasis jų įvartis buvo labai panašus į pirmąjį. Po dar vieno kampinio ir vėl kamuolys pasiekė Humberto, kuris dar vienu smūgiu nepaliko šansų Olinhai, o pats į savo sąskaitą įsirašė dublį.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos „Inter“ ir dar kelis kartus pavojingai kėlė kampinius, bet savo smūgių turėjo ir „Vytis“. Visgi daugiau įvarčių per pirmąją mačo dalį nebuvo ir į pertrauką komandos išėjo, esant lygiam rezultatui 2:2.

Antrojo kėlinio pradžioje daug pavojingiau atrodė Lietuvos čempionai. „Inter Movistar“ vartininkui teko kelis kartus gelbėti savo komandą po pavojingų smūgių iš arti.

Sužaidus beveik penkias minutes puikų šansą turėjo Rafa. Vienas prieš vartininką išbėgęs brazilas bandė pataikyti į vartų kampą, bet varžovų vartų sargas kamuolį pasiekė koja.

Po kelių sekundžių A. Gonzalezo reakciją tikrino ir Albert Voskunovič, bet lietuvio smūgis iš toliau taip pat buvo atremtas.

Sužaidus beveik 27 minutes, įvartis buvo įmuštas, bet jį pelnė Madrido klubas. J. Zagurskas apmaudžiai prarado kamuolį prie savųjų vartų, o tokia dovana iškart pasinaudojo „Inter“ puolėjas Elisandro.

„Vytis“ jau kitos atakos metu galėjo išlyginti rezultatą, bet Guesinho galva nepasiekė kamuolio ir nenukreipė jo į vartus.

Darbo po to turėjo ir Olinha. „Vyčio“ vartininkas toliau demonstravo puikią reakciją ir gelbėdavo savo komandą nuo stiprių varžovų smūgių.

„Vyčio“ gretose išsiskyrė ne tik vartininkas, bet ir Guesinho. Brazilas savo reidais kairiajame krašte draskė varžovų gynybą, bet jo paties smūgiai ar komandos draugų smūgiai po jo perdavimų tikslo nepasiekė.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 5 minutėms, „Inter“ vartininko A. Gonzalezo reakciją tikrino J. Zagurskas ir Sandrinho, tačiau ispanas jų smūgiams buvo pasiruošęs.

Kitoje aikštelės pusėje A. Voskunovič gelbėjo „Vytį“ nuo dar vieno įvarčio ir neleido kamuoliui įlėkti į vartus.

Tiksint paskutinėms kelioms minutėms, puikų šansą išlyginti rezultatą turėjo Rafa, bet brazilas iš gan arti smūgiavo virš vartų.

Likus kiek daugiau nei minutei, „Vytis“ pabandė žaisti su penkiais aikštės žaidėjais, bet greitai už tai buvo nubausti. Varžovų vartininkas Jesusas Garcia, pagavęs kamuolį, iškart smūgiavo per visą aikštę ir sugebėjo pataikyti į vartus.

Taigi, „Vytis“ Europos čempionams nusileido rezultatu 2:4, bet sulaukė daug plojimų iš sirgalių.

Šioje UEFA Čempionų lygos Elitinio etapo grupėje „Inter Movistar“ laimėjo visus tris mačus ir užėmė pirmą vietą bei žengė į finalinį ketvertą. Antroje vietoje liko Slovėnijos čempionai „Dobovec“, kurie šįvakar 5:4 nugalėjo Belgijos čempionus „Halle-Gooik“ ir juos paliko trečioje vietoje. Tuo metu „Vytis“ be pergalių šioje grupėje liko paskutinis, bet gėdos Lietuvai tikrai nepadarė.

Rezultatas:

Kauno „Vytis“ 2:4 Madrido „Inter Movistar“

1’21’’ [1:0] Sandrinho

12’57’’ [1:1] Humberto

14’33’’ [2:1] Lukas Sendžikas

14’52’’ [2:2] Humberto

26’35’’ [2:3] Elisandro

39’08’’ [2:4] Jesus Garcia