Neįgaliesiems

„Wellkid lyga“: 5 naujovės, siekiamybės ir iššūkiai vaikų futbole

Lietuvos vaikų čempionatas 2018 m. sezoną pasitinka su generaliniu rėmėju „Wellkid“ ir įspūdingu dalyvių skaičiumi. Naujovių kupinos varžybos oficialiai startuos jau rytoj, balandžio 24-ąją.

Čempionatą organizuojanti Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacija (LVJFA) pasirašė sutartį su UAB „Entafarma“, kuri atstovauja „Wellkid“ prekinį ženklą Lietuvoje. 2018 m. sezono čempionatui suteiktas „Wellkid lyga“ vardas, joje varžysis 214 komandų. 

„Wellkid lygą“ sudarys keturi amžiaus divizionai – 2006, 2007 m. gim. žaidėjų (kur žaidžiama 9 prieš 9 formatu) ir 2008, 2009 m. gim. žaidėjų (žaidžiama 7 prieš 7 formatu). Divizionų rungtynės pirmiausia vyks keturiuose Lietuvos regionuose, o stipriausios komandos spalio mėnesį iškovos kelialapius į finalinius etapus.

Apie ambicingas „Wellkid lygos“ naujoves papasakojo Deimantas Bička, Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) direktorius:

Rekordinis dalyvių skaičius. Šiemet lygoje žais virš 200 komandų, įskaitant visus amžiaus divizionus ir regionus. Pažymėtina, kad trečdalį dalyvių skaičiaus sudaro Vilniaus regiono komandos. Išaugęs dalyvių skaičius labai džiugina, bet kartu suprantame, kad tai didelė atsakomybė, jog čempionatas vyktų sklandžiai.

Generalinio rėmėjo atsiradimas. „Wellkid“ – tai profesionalus požiūris į vaikų sveikatą. Generalinio rėmėjo atsiradimas įpareigoja ir mus, ir čempionato dalyvius pasitempti. Sieksime kokybės varžybų vykdymo srityje, skatinsime fokusuotis į individualų žaidėjo meistriškumą, o ne tik į komandinį rezultatą. Bus steigiamos geriausių „Wellkid“ mėnesio žaidėjų nominacijos – visose amžiaus grupėse ir regionuose.

Elektroninė administravimo sistema. Šiemet čempionate įdiegus COMET sistemą, ji padės įgyvendinti tvarką dėl žaidėjų registravimo, palengvins administravimo darbą organizatoriams. Įkelti rezultatai ir lentelės bus matomos Jaunimo futbolo internetinėje svetainėje. Vyksta komandų COMET apmokymai. 

Prioritetas – turai. Siekiant varžybų skaidrumo, didžioji dauguma „Wellkid lygos“ rungtynių vyks turų principu. Tai leis žaidėjams, treneriams, tėvams pajusti varžybų pilnavertiškumą. Tikimės išvengti nesužaistų rungtynių problemos. Sutikime, kad žaisti turą viename stadione – didelis privalumas dalyviams.

Regionų koordinatoriai. LVJFA šiemet priskyrė keturis „vietininkus“, kurie leis efektyviau ir greičiau spręsti lokalines problemas regionuose ir reaguoti į specifinius regionų poreikius. Koordinatoriai prižiūrės „Wellkid lygos“ varžybų tvarkaraščius ir eigą.

Siekiamybė – daugiau trenerių dėmesio žaidėjo individualiam ugdymui, o ne komandiniam rezultatui. Esame vakarietiškos ugdymo programos paieškoje, kuri leistų treneriams tobulėti patiems bei teisingai, sistemingai ugdyti jaunuosius futbolininkus.

Iššūkiai – tenka pripažinti, jog  Lietuvoje turime skirtingą komandų lygį, didelius kiekybinius ir kokybinius skirtumus įvairiuose regionuose. Aktualiais lieka klausimai dėl infrastruktūros, trenerių kompetencijos. Svarbu, kad sporto organizacijų atstovai laikytųsi varžybų nuostatų ir „neapeidinėtų“ jų. Turime būti pozityvūs vieni kitiems ir teikti prioritetą individualiam žaidėjų meistriškumui.“

„Wellkid lygos“ naujienas sekite per socialinio tinklo „Facebook“ profilį Jaunimo futbolas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS