Neįgaliesiems

Wellkid lygoje pasiektas dalyvių rekordas

2020 metais pakeitus Lietuvos vaikų futbolo čempionato „Wellkid lyga“ formatą išaugo jose dalyvaujančių žaidėjų skaičius. Šiuo metu jose registruoti net 3910 jaunųjų futbolininkų ir 242 komandos, sužaidusios pirmąją sezono pusę.

Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija (LVJUFA) savo vykdomose varžybose, apimančias nuo U-9 iki U-19 amžiaus grupes, suteikė galimybę 2020–2021 m. sezone varžytis iš viso 6722 registruotiems žaidėjams ir 377 komandoms.

Tad „Wellkid lygai“, kurioje varžosi virš pusės Lietuvos jaunųjų futbolininkų, tenka ypatinga svarba mūsų valstybės sporto struktūroje. Tai yra organizuoto futbolo piramidės pamatai ir pirmoji pakopa, futbolininkams lavinant savo įgūdžius žaidžiant 5 prieš 5 ir 8 prieš 8.

Šiemet žengtas papildomas žingsnis, siekiant pakelti varžybų organizaciją bei paruošti pagrindus jaunųjų žaidėjų meistriškumui kelti. Įsteigti du skirtingo pajėgumo lygmenys – „PRO“ ir Apskričių.

„PRO“ lygmenyje galioja aukštesni akademijų ugdymo programos, infrastruktūros, trenerių ir vaikų skaičiaus reikalavimai, o rungtynių trukmė ir intensyvumas pakeltas. Išplėstas Apskričių lygmuo įtraukė dar daugiau komandų, kurios šiemet rungiasi 5 regionų grupėse – Pietų (Kauno), Rytų (Vilniaus), Šiaurės rytų (Utenos), Šiaurės vakarų (Šiaulių) ir Vakarų (Klaipėdos).

„Džiugu būti dalimi smarkiai besiplečiančios bei visokeriopai besivystančios jaunųjų futbolininkų bendruomenės. Esam tikri, jog būdami kartu, tai yra sujungdami ir bendrai panaudodami visas galimybes, turime perspektyvas augti toliau“, – linki „Wellkid lygą“ remiančios UAB „Entafarma Plius“ generalinis direktorius Tadas Mikalauskas.

„Mūsų asociacijos tikslas, kad kiekvienais metais dar daugiau Lietuvos klubų ir akademijų komandų įsilietų į „Wellkid lygą“. Sieksime kilstelėti varžybų organizavimo lygį, sudarydami sveiką konkurencingą aplinką ir sąlygas vaikams smagiai mokintis futbolo subtilybių“, – teigė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS