Neįgaliesiems

WU-17 rinktinės treniruotėse – moderni technologija

Lietuvos WU-17 merginų rinktinė šią savaitę susirinko į stovyklą toliau tęsti pasiruošimą kitų metų Europos čempionatui, o komandos treniruotėse dabar naudojama pažangi technologija, palengvinanti trenerių darbą.

Rinktinės stovykloje dalyvauja senbuvės ir naujokė Karilė Liužinaitė, kuri buvo įvertinta praeito savaitgalio metu vykusiose Regionų pirmenybių varžybose. Pirmadienį komanda kontrolinėse rungtynėse susitiks su Kauno „Žalgirio“ moterų ekipa.

Lietuvos vyriausioji trenerė Ieva Kibirkštis atskleidė, jog šiai stovyklai buvo užsibrėžti aiškūs tikslai: „Stovyklos metu norėjome replikuoti aspektus, su kuriais susidursime čempionate. Tai reiškia – sužaisti rungtynes, pailsėti 2–3 dienas ir vėl žaisti, taip pat sukurti fiktyvias situacijas, kuriose, pavyzdžiui, išnaudojame silpnąsias varžovių vietas. Sezonas baigėsi, tad buvo sunku surasti varžovus ketvirtadienį, todėl merginos pasidalijo į dvi komandas  ir rungtyniavo tarpusavyje. Visgi tai išeina į naudą keliant savo pasiruošimo lygį“.

„Mūsų komandoje konkurencijos lygis yra tikrai aukštas. Iš pradžių maniau, jog per daug merginų galvojo, jog turiu užtikrintą vietą sudėtyje. Dabar visos žino, kad turi kovoti dėl vietos po saule ir smagu matyti susikaupusias bei darbui atsidavusias merginas“, – teigė specialistė.

Trenerė pridėjo, jog dabar žaidėjų darbo procesą yra sekti kur kas lengviau – šios stovyklos metu trenerių štabas pradėjo dirbti su GPS technologija paremta stebėsenos sistema, kuri leidžia stebėti futbolininkų judėjimą (greitėjimą, lėtėjimą ir įsibėgėjimą) ir fiziologinius pokyčius  realiu laiku.

Ant žaidėjų kūno pritvirtinami GPS indikatoriai fiksuoja futbolininko širdies ritmą, krūvį, nuovargį bei nustato jo maksimalias galimybes atsistatyti ir atsispirti nuovargiui. Operatyvi informacija gyvu režimu leidžia treneriams koreguoti treniruotę ir jos procesą arba keisti individualių žaidėjų veiklą.

„Su tokia sistema dar nesu dirbusi, todėl tai yra visiškai nauja ir maloni patirtis. Tai bus ne tik iššūkis žaidėjoms, bet ir treneriams. Dabar niekas negalės turėti pasiteisinimų dėl mažo intensyvumo treniruotės ar slankiojimo aikštėje. Padedant šiai sistemai galėsime kitaip vystyti treniruotes ir turėti naujus metodus, trenerių štabas yra sujaudintas galimybės dirbti toliau“, – pasakojo I. Kibirkštis.

 

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS