WU-19 rinktinė dviem įvarčiais pranoko estes

Lietuvos merginų rinktinė sėkmingai pradėjo Marijampolėje vykstantį Baltijos taurės turnyrą. Du staigūs įvarčiai antrojo kėlinio pradžioje užtikrino pergalę 2:0 prieš Estijos bendraamžes.

Estės pirmosios turėjo progą pasižymėti šiose rungtynėse, kai 16 minutę buvo skirtas 11 m baudinys į lietuvių vartus. Susitikime užtikrintai žaidusi vartininkė Dominyka Vaiginytė sučiupo Evelynos Šilinos smūgiuotą kamuolį.

Dar kartą lietuvių vartininkė sužibėjo 36 minutę, kai atrėmė į kontrataką išbėgusios Annabelės Jaar smūgį. Mūsiškės pirmame kėlinyje atliko keletą smūgių į vartus, tačiau jie nepasiekė tikslo.

Antrame kėlinyje žaidimas gerokai pasikeitė lietuvaičių naudai. Po kampinio 47 minutę Juditos Sabatauskaitės smūgiuotas kamuolys prazvimbė virš skersinio.

51 minutę lietuvės pralaužė ledus, kai stipriu ir efektingu smūgiu į viršutinį kampą Karilė Liužinaitė išvedė mūsiškes į priekį. Nesėkmingai bandžiusią atremti galingą smūgį esčių vartininkę Katriin Saulus varžovams net teko pakeisti kita žaidėja Janna Soomets.

Vyto Jančiausko auklėtinės netrukus padvigubino savo persvarą. 55 minutę, prasiveržusi kairiuoju kraštu, Sylvia Šafranovič gavo kamuolį ir taikliai nukreipė jį į vartus.

Kėlinio viduryje abi rinktinės atliko virtinę sudėties keitimų, tačiau iš pasirodžiusių žaidėjų labiau išsiskyrė Liisa Merisalu. Pastaroji žaidėja 64 min. atitrūko nuo lietuvaičių gynėjų ir turėjo šansą sušvelninti rezultatą, bet pasiuntė kamuolį šalia pat virpsto.

Rungtynės baigėsi Vyto Jančiausko treniruojamos rinktinės pergale 2:0. Lemiamas rungtynes dėl Baltijos taurės lietuvės žais šeštadienį 11 val. prieš Latvijos komandą.

Lietuva WU-19 – Estija WU-19 2:0 (0:0)