WU17 rinktinė – Baltijos čempionės

Lietuvos WU17 merginų rinktinė pirmadienį iškovojo Baltijos taurės auksą. Antrojoje turnyro dvikovoje lietuvės puikiai realizavo susikurtas progas ir rezultatu 5:3 pranoko Latvijos bendraamžes.

Europos čempionato finaliniame etape gegužę dalyvavusi Lietuvos rinktinė nuo rungtynių pradžios žaidė užtikrintai ir kėlė pavojų varžovių vartams.

22 minutę lietuvės rungtynėse pralaužė ledus. Prie baudos aikštelės buvo skirta pražanga prieš mūsų komandą. Prie kamuolio stojusi J. Sabatauskaitė nepriekaištingai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

Po poros minučių latvės dar kartą prasižengė, šį kartą kiek toliau nuo baudos aikštelės kairiajame krašte. Lietuvos komanda ir šią progą realizavo užtikrintai – Laura Ubartaitė tolimu smūgiu permetė kamuolį per vartininkę į vartus.

36 minutę lietuvės įmušė trečią įvartį. Po pakelto kampinio baudos aikštelėje varžoves pralenkė 14-metė Rimantė Jonušaitė, sėkmingai smūgiavusi į dešinį vartų kampą.

Antrasis kėlinys lietuvėms prasidėjo taip pat sėkmingai. 42 minutę eilinėje atakoje J. Sabatauskaitė atliko perdavimą į priekį R. Jonušaitei, o ji šaltakraujiškai realizavo galimybę tiksliu smūgiu iš arti.

51 minutę krito penktas įvartis į Latvijos vartus. Po ilgo J. Sabatauskaitės perdavimo iš kairiojo krašto, Dorotėja Aidukaitė efektyviu smūgiu į viršutinį dešinį kampą nuginklavo vartų sargę.

Vėliau Latvijai pavyko sušvelninti rezultatą. 57 minutę į lietuvių vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį realizavo Neille Treimane. 64 minutę smūgiu iš arti antrą latvių įvartį pelnė Anžela Lebedeva.

Šeimininkės toliau spaudė mūsų komandos vartus ir išprovokavo dar vieną vienuolikos metrų baudinį 68 minutę. Jį vėl realizavo N. Treimane.

Lietuvos rinktinė išlaikė pranašumą ir šventė pergalę. Dvi rungtynes laimėjusios lietuvės iškovojo Baltijos taurę. Pirmajame mače septyniolikmetės įveikė estes 2:1.

Lietuva WU17 – Latvija WU17 5:3 (3:0)
Rygos Arkadijos stadionas
Teisėja – Viola Raudzina

Įvarčiai: 22 min. J. Sabatauskaitė (1:0), 23 min. L. Ubartaitė (2:0), 36 min. R. Jonušaitė (3:0), 42 min. R. Jonušaitė (4:0), 52 min. D. Aidukaitė (5:0), 58 min. N. Treimane (5:1), 64 min. A. Lebedeva (5:2), 69 min. N. Treimane (5:3)

Įspėtos: 44 min. A. Špakovskaja (Lietuva), 46 min. R. Jonušaitė (Lietuva), 75 min. E. Jakaitė (Lietuva).

Lietuvos sudėtis: Meda Šeškutė (41 min. Monika Bačkieriūtė), Milita Ragauskaitė, Eva Jakaitė, Laura Ubartaitė, Kamilė Gudelevičiūtė (41 min. Alina Špakovskaja), Dorotėja Aidukaitė (55 min. Danielė Svirnelytė), Ugnė Lazdauskaitė, Judita Sabatauskaitė (55 min. Vitalija Žatkina), Gabija Toropovaitė (51 min. Erika Šupelytė), Gabija Valiukevičiūtė (41 min. Dovilė Dockaitė), Rimantė Jonušaitė (56 min. Karilė Liužinaitė).