Neįgaliesiems

WU17 rinktinė: liko 110 dienų pasiruošimo

Artėjant debiutui Europos čempionate Lietuvos merginų iki 17 metų (WU17) futbolo rinktinė susirinko į pirmąją šių metų stovyklą pozityviomis nuotaikomis. „Per pastaruosius metus komanda pagerino įvairius žaidimo aspektus, sustiprino tarpusavio ryšius”, – sako trenerė Ieva Kibirkštis.

Prieš metus rinktinėje darbą pradėjusi futbolo specialistė iki šiol nuolat važinėdavo tarp Lietuvos ir Švedijos. Ten specialistė gyveno bei dirbo moterų futbolo klube „Kristianstads”. Tačiau šių metų pradžioje įvyko pokyčiai – iki čempionato pradžios likus keliems mėnesiams, trenerė susikoncentruos tik į darbą su rinktinės žaidėjomis.

I. Kibirkšties teigimu, lyginant 2017-ųjų ir 2018-ųjų pradžią, komanda tapo ir artimesne: „Ekipos sudėtis keičiasi, tačiau kiekviena žaidėja į kolektyvą priimama tikrai draugiškai. Kalbant apie žaidimą, intensyvumas, kokiu rungtyniauja mūsų merginos, manau, yra labai geras. Manau, jog gegužę per čempionatą nustebinsime ne vieną ir žiūrovams bus įdomu pažiūrėti, kaip merginos sugeba žaisti futbolą.”

Futbolininkės čempionatui ruošiamos pagal ilgalaikį planą. Už jo įgyvendinimą atsakingas trenerių štabas. Kiekvienas jame esantis specialistas dirba su konkrečia sritimi – bendru fiziniu parengimu, vartininkų ruošimu, ar individualia žaidėjų technika. Kiekvienai stovyklai, kiekvienos dienos treniruotėms parenkamos iš anksto suplanuotos užduotys.

„Šioje stovykloje dedame pamatus – dirbame su ištverme, greičiu, jėga, judrumu. Su tuo dirba mūsų fizinio pasirengimo treneris”, – pasirengimo detalėmis dalinosi I. Kibirkštis. – Kaip vyr. trenerė atlieku ir sporto psichologės funkciją: pavyzdžiui, šią savaitę dirbame su savivoka, su savo vaidmens išgryninimu komandoje.”

Stovykloje Marijampolėje dalyvauja 21 futbolininkė. „Vyksta komandos žaidėjų atrankos procesas. Jau balandžio mėnesį turėsime pasirinkti, kurios 20 žaidėjų dalyvaus paskutinėje stovykloje prieš čempionatą. Tad dabar vertiname, kurios žaidėjos yra arti tikslo, kam dar ko trūksta ir dar reikia pasitempti”, – dalinosi I. Kibirkštis.

Pasak kandidatės į rinktinę Loretos Rogačiovos, komandos progresas tikrai pastebimas. „Kiekvieną kartą turime naujas treniruotes, kitokių užduočių ir taip tobulėjame. Labai laukiame ir ruošiamės. Norime parodyti kad Lietuvos merginos gali žaisti futbolą”, – sakė vilnietė.

„Treniruotės sekasi puikiai, stengiamės ir ruošiamės čempionatui, Svarbu nusiteikimas, pasitikėti savimi ir kovoti. Visos skaičiuojame iki čempionato likusį laiką”, – kalbėjo jonavietė Gabrielė Ragauskaitė.

Marijampolėje futbolininkės sportuos visą savaitę, iki sekmadienio. Kita treniruočių stovykla numatoma vasarį, planuojamos kontrolinės rungtynės. Europos WU17 čempionatas Lietuvoje vyks gegužės 9-21 dienomis Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS