WU17 rinktinė po sunkios kovos nusileido Škotijai

Lietuvos WU17 rinktinei nepavyko pergalingai pradėti Europos čempionato atrankos varžybų Lenkijoje. Pirmosiose rungtynėse Rolando Čepkausko vadovaujama komanda 1:2 pralaimėjo Škotijai.

Prasta susitikimo pradžia padiktavo tolimesnę rungtynių eigą.  Jau pirmą minutę lietuvių vartininkė Meda Šeškutė neleistinai sustabdė Kathleen McGovern baudos aikštelėje, o rungtynių teisėja skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį realizavo baudinį uždirbusi futbolininkė.

M. Šeškutei netrūko darbo vartuose ir toliau, jį ne kartą gelbėjo savo vartus. Tačiau 20 minutę škotės padvigubino pranašumą, kai po pakelto kampinio tiksliai smūgiavo Aisha Maughan.

Vėliau lietuvės bandė pralaužti ledus savo atakose. Judita Sabatauskaitė baudos smūgiu privertė pasidarbuoti  Škotijos vartininkę Aaliyah-Jay Meach.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės gynybos linija žaidė solidžiai, bet atakos davė vaisių per vėlai. Jau per pridėtą rungtynių laiką Rimantei Jonušaitei pavyko įmušti įvartį, bet netrukus suskambėjęs finalinis arbitrės švilpukas leido škotėms atsikvėpti ir švęsti pergalę 2:1.

Kitas rungtynes Lietuvos komanda žais sekmadienį su Lenkijos bendraamžėmis.

Škotija WU17 – Lietuva WU17 2:1 (2:0)
Kazimiero Deynos stadionas, Gdansko  Starogardas
Teisėja – Sabina Bolič (Kroatija)

Įvarčiai: 2 min. K. McGovern (1:0), 21 min. A. Maughan (2:0), 90+4 min. R. Jonušaitė (2:1).

Lietuvos sudėtis: Meda Šeškutė, Alina Špakovskaja, Eva Jakaitė, Milita Ragauskaitė, Ugnė Lazdauskaitė (87 min. Gabija Toropovaitė), Dorotėja Aidukaitė (61 min. Danielė Svirnelytė), Marija Galkina, Laura Ubartaitė, Judita Sabatauskaitė, Dovilė Dockaitė (46 min. Rimantė Jonušaitė), Karilė Liužinaitė (46 min. Erika Šupelytė (69 min. Gabija Valiukevičiūtė).

Atsargoje: Monika Bačkieriūtė, Kamilė Gudelevičiūtė, Tereza Romanovskaja, Rugilė Butkutė.