Neįgaliesiems

Ypatingų poreikių vaikams – futbolininkų dėmesys

Į svarbias kovas Lietuvos futbolo A lygoje pastaruoju metu įsitraukusios komandos šią savaitę turėjo galimybę prisiminti, kad futbolas – daugiau nei vien įvarčių siekis ir kovos dėl taškų turnyro lentelėse.  Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ ir į prizininkus pretenduojantis „Kauno Žalgiris“ laisvu nuo treniruočių metu atliko futbolo socialinę misiją.

Futbolininkai bendravo specialiųjų poreikių vaikais, dalyvavo įvairiuose žaidimuose ir estafetėse, šoko, žaidė futbolą ir vieni kitus apdovanojo tiek šypsenomis, tiek prizais.  Po aktyvaus laiko futbolo aikštėje vaikai atsigaivino skaniomis „Tymbark“ sultimis.

Marijampolės manieže į aikštę su „Sūduvos“ žaidėjais išbėgo įvairaus amžiaus berniukai ir mergaitės iš Kazlų Rūdos, Gelgaudiškio, Marijampolės ir Simno.

„Tokia šventė suteikia vaikams begalinį džiaugsmą, galimybę pabūti kartu su profesionalais, sportuoti kartu, pajausti profesionalaus futbolo elementus“, – sakė viena iš organizatorių, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto (LSOK) jaunųjų atletų programos koordinatorė Lietuvoje Aušra Kriškoviecienė.

„Sūduvos“ futbolininkai „Ypatingoje treniruotėje ypatingiems vaikams“ dalyvavo antrus metus iš eilės. Ne vienas jų turi ir savo gerbėjus. Bendrauti nesutrukdė ir kalbos barjeras – vaikai puikiai sutarė su Marijampolės klubo legionieriais.

„Esu labai maloniai nustebinta. Kai futbolininkai pirmą kartą susitinka vaikus, jie būna atsargesni, stebi kaip jiems galima padėti. Antrą kartą jie dar geriau išmoko gražiai žaisti su šiais vaikais, padrąsinti, motyvuoti juos“, – teigė A. Kriškoviecienė.

Kartu su komandos draugais vaikus po aikštę gainiojo ir po sunkios traumos sveikstantis Lietuvos rinktinės gynėjas Vaidas Slavickas. „Džiaugiamės, kad galime suteikti gerų emocijų vaikams. Tai svarbu, o fizinis aktyvumas visuomet turėtų būti dienotvarkėje. Šie vaikai puikiai viską atliko, reikėjo tik paraginti, padėti, skirti milimetrą daugiau dėmesio“, – sakė „Sūduvos“ narys.

Jis pažymėjo, jog futbolas atlieka socialinį vaidmenį visoje bendruomenėje ir sutelkia Marijampolės regiono gyventojus: „Sėkmingi šie ir ankstesni metai suvienijo žmones. Bet kokiame renginyje kur futbolo kamuolys apstu dalyvių. Futbolas yra šeimos sportas, ir žinoma – vaikų.“

Dar viena šauni futbolo šventė pavadinimu „Atvirų vartų dienos“  vyko Kaune, kur su „Kauno Žalgirio“ futbolininkais susitiko mergaitės iš Kauno, Prienų, Simno, Rokiškio, Kėdainių, Kazlų Rūdos ir Gelgaudiškio. Jos ne tik sportavo, bet ir piešė. Nuspalvintus marškinėlius vaikai įteikė žaidėjams ir linkėjo sėkmės būsimose rungtynėse.

„Stengiamės įtraukti kuo daugiau mergaičių, suteikti susipažinti su šia sporto šaka. Projektas tikrai pavykęs, mergaitės patyrė didžiulį džiaugsmą. Futbolininkai gražiai mokė jas žaisti, padėjo kiek galėjo, – pasakojo LSOK tarptautinė koordinatorė Vaiva Abramavičiūtė. –  Šio renginio tikslas –  skatinti integraciją, matomumą, Specialiosios olimpiados žinomumą, nes intelekto sutrikimą turintys vaikai Lietuvoje turi pakankamai didelę atskirtį.“

Triskart Lietuvos čempionas, vienas labiausiai patyrusių „Kauno Žalgirio“ žaidėjų Dominykas Galkevičius panašiame renginyje apsilankė pirmą kartą. „Smagu sudalyvauti, matyti vaikų teigiamas emocijas. Vaikai nori į mus žiūrėti, o mums malonu matyti, kad jų diena prašviesėjo. Buvo daug žaidimų, džiaugsmo. Džiaugiamės prisidėję prie to, – kalbėjo futbolininkas – Futbolas yra globalus, jį sportuoja mergaitės, vyrai, moterys, močiutės. Svarbu, kad šis žaidimas suteikia gerą emociją.“

 „Ypatingos treniruotės ypatingiems vaikams“ – socialinė programa, skirta integruoti vaikus į sportą, atrasti naujų pomėgių ir socializuotis. Renginius kartu Lietuvos specialiuoju olimpiados komitetu organizavo Lietuvos futbolo federacijos narė Lietuvos masinio futbolo asociacija.

Beatos Štampachovos nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS