Neįgaliesiems

Ž. Grudzinskas: „Skaičiai švieslentėje neatspindi kovingumo aikštėje“

„Į švieslentę pažiūrėjus, atrodo, kad nepavyko. Rezultatas 0:3 gal kiek per skaudus, ypač pagal tai, ką susikūrėme antrajame kėlinyje“, – kalbėjo Žydrūnas Grudzinskas po savo, žalgiriečių ir apskritai Lietuvos futbolininkų debiuto UEFA Jaunimo lygoje.

„Žalgiris“ prestižiniame turnyre debiutavo pralaimėdami bendraamžiams iš Izraelio – Haifos „Maccabi“ ekipai, bet buvo dalykų, kuriais treneris liko patenkintas.

„Džiugu, kad pavyko įtikinti vaikinus ir išaiškinti, kad mes galime žaisti futbolą.  Ir kova, ir pati žaidimo mintis, ypač antrajame kėlinyje, kai nusiėmė tas stresas, buvo“, – kalbėjo Ž. Grudzinskas.

Daugumai žalgiriečių tai buvo nauja patirtis ir naujas išbandymas. Pamatyti tiek žiūrovų, išgirsti „Pietų IV“ skanduotes – daliai žaidėjų, pasak trenerio, buvo nauja.

Paklaustas, ar buvo sudėtinga psichologiškai paruošti komanda debiutui,  treneris kalbėjo:

„Pats, kaip žaidėjas, esu patyręs tokias emocijas, tokią būseną, todėl ir vaikinus stengiausi nuteikti, kad neperdegtų, kad nebūtų apatiški iš išgąsčio. Rungtynių pradžioje, matėme, buvo daug techninio broko, kurio žaidžiant Pirmoje lygoje nebūna – tai rodo, kad išėjome į kitą terpę, į kitą aplinką, kurioje ne visi atlaiko tą psichologinę įtampą. Antrajame kėlinyje viskas normalizavosi, ir tai tik dar vienas įrodymas, kad jaunimui reikalingi tokie tarptautiniai mačai, kuriuose tenka perlipti per save“.

Vis dėlto rezultatas, pripažino treneris, nėra geras. „Esu patenkintas komandos užsivedimu, noru, kovingumu ir sukurtais momentais, bet, aišku, rezultatas šiek tiek slogina. Tarptautinėje arenoje reiktų siekti rezultato, stengiamės tą daryti. Vis dėlto ta pažanga ko gero žiūrima per švieslentėje degančių skaičių prizmę“.

Dar prieš rungtynes Ž. Grudzinskas kalbėjo, kad varžovas atrodė grėsmingas. Po rungtynių pripažino, kad didelio lygių skirtumo nebuvo. „Pamatėme, kad nesame taip toli nuo jų, kaip galbūt tikėjomės atlikę jų rungtynių analizes. Matėte, kova buvo tikrai kieta ir turi jie labai pajėgių žaidėjų, bet tame kontekste atkarpomis atrodėme tikrai labai neblogai“, – sakė treneris.

Žalgiriečiams nepavyko realizuoti savo progų, nors turėjo ne vieną. Pasak Ž. Grudzinsko, normalu, kad čia tai padaryti sudėtingiau nei Pirmoje lygoje. „Vis tik Pirmoje lygoje ta įtampa, pripažinkime, yra kitokia. Ten ramiau galima papildomą lietimą padaryti ir pelnyti įvartį, o čia atakų užbaigimas yra „karštesnis“. Perskubame, nepataikome į vartus dėkingose situacijose – ramumo užbaigimo zonoje, aišku, trūko“.

Vis dėlto treneris nelinkęs ieškoti priekaištų: „Vaikinams padėkojau. Tai yra pirmas toks kartas Lietuvos istorijoje, ir kažką peikti, ieškoti minusų – tikrai neverta. Vėliau, kai aprims aistros, išanalizuosime klaidas, nes ir įvarčiai – tikrai apmaudūs. Trūkumų yra, bet tai proceso dalis“.

fkzalgiris.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS