Neįgaliesiems

„Žalgirio“ gynėjas E. P. Diaw – apie draugystę su buvusiu žalgiriečiu ir istoriškai gerą Senegalo futbolo kartą

Prie Vilniaus „Žalgirio“ prieš šį sezoną prisijungė Senegalo futbolininkas Elhadji Pape Diaw, kuris pastaruoju metu tapo ir startinės sudėties žaidėju.

„Sprendimas atvykti nebuvo sunkus, apie komandą jau žinojau iš anksčiau. Mano bičiulis čia jau žaidė praeityje, tad kai gavau pasiūlymą, sprendimą priėmiau iškart“, – apie savo sprendimą kalbėjo senegalietis

Įdomu tai, kad jo minėtas bičiulis – ne kas kitas, kaip buvęs Vilniaus „Žalgirio“ gynėjas Mamadou Mbodj, kuris praeityje taip pat ne vieną sezoną rungtyniavo Lietuvoje.

Kaip pasakojo futbolininkas, M. Mbodj ragino jį prisijungti prie sostinės komandos.

„Man apie Lietuvą jis papasakojo tik geriausius dalykus. Jis buvo mano draugas Senegalo jaunimo rinktinėje, tad ryšį palaikome nuolat. Kai gavau pasiūlymą iš „Žalgirio“, su juo susisiekiau, jis apie šią komandą atsiliepė gerai ir ragino mane negalvoti bei keltis rungtyniauti čia“, – mintimis dalinosi futbolininkas.

Tuo tarpu pats E. P. Diaw savo karjerą Europoje pradėjo Belgijoje, vėliau persikėlė į Lenkiją, taip pat sekė ir etapas Prancūzijoje.

Visgi viena įsimintiniausių karjeros akimirkų jam buvo debiutas Senegalo nacionalinėje rinktinėje, kai 2019-aisiais jis rungtyniavo savo šalies rinktinėje prieš Malio ekipą.

„Kiekvienam futbolininkui žaisti už savo šalį yra svajonė, ypač tada, kai esi iš Senegalo, nes Senegale yra daugybė gerų žaidėjų. Mano pozicijoje žaidžia daugybė gerų žaidėjų, kaip Kalidou Koulibaly ar Salifas Sane, tad galėjau tikrai daug iš jų išmokti.

Įgyvendinau vieną savo svajonę, nes pradėjęs žaisti futbolą sakiau, kad noriu rungtyniauti Senegalo nacionalinėje rinktinėje“, – mintimis atgal nusikėlė žaidėjas.

Jis taip neabejojo, kad dabartinė Senegalo rinktinės karta, su tokiais žaidėjais, kaip Sadio Mane, Edouardas Mendy, Idrissa Gueye bei kitais žaidėjais, gali būti vadinama geriausia visoje šalies istorijoje.

„Yra ir daug kokybės, taip ir žaidėjai žaidžia geruose klubuose, tad manau, kad ši karta yra geriausia karta Senegalo futbolo istorijoje. Turime su žaidėjais pokalbių, jie yra geri žmonės ir nepristato savęs kaip žvaigždžių. Senegaliečiai yra tikrai geri žmonės, tad smagu būti tokioje grupėje“, – sakė žaidėjas.

Video įraše – daugiau futbolininko minčių apie jo etapus skirtingose šalyse, keistą pirmąją treniruotę Belgijoje ir šio sezono lūkesčius su „Žalgiriu“.

E. Žaldario/FK „Žalgirio“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS