„Žalgiris“ įveikė itin sunkų barjerą Kaune

Kol kas svarbiausiu šio sezono laimėjimu Lietuvos futbolo A lygoje džiaugėsi vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“.

Vilniečiai svečiuose po labai nuožmios kovos 18-ojo turo rungtynėse 1:0 (1:0) palaužė tiesioginį konkurentą lenktynėse dėl aukščiausių vietų – „Kauno Žalgirį“.

9-ąją minutę „Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį: baudos aikštelėn įsiveržusio Andrijos Kaludžerovičiaus smūgį atrėmė Deividas Mikelionis, tačiau kamuolys apmaudžiai atšoko nuo Egidijaus Vaitkūno bei įskriejo į vartus.

Klampiame pirmame kėlinyje daug pavojingų progų sukurta nebuvo. Galima taip pat išskirti prieš pat pertrauką atliktą pavojingą Hugo Videmonto smūgį į artimąjį vartų kampą, kurį atrėmė D. Mikelionis.

Po pertraukos A. Kaludžerovičius privalėjo padvigubinti rezultatą, tačiau neišnaudojo nė vienos iš kelių paties arba komandos draugų sukurtų puikių galimybių.

„Kauno Žalgiris“ atsakė pora tolimų Grato Sirgėdo smūgių ir dvikovos pabaigoje privertė svečius beatodairiškai gintis. 88-ąją minutę aistrų katilas išsiveržė – po Simono Urbio smūgio Saulius Mikoliūnas atmušė kamuolį beveik nuo vartų linijos, o kauniečiai apeliavo į tai, kad „Žalgirio“ veteranas tą padarė ne pagal taisykles.

Netrukus teisėją Manfredą Lukjančuką stumtelėjęs Rudinilsonas Silva užsidirbo raudoną kortelę.

„Žalgiris“ atsilaikė bei pasinaudojo Marijampolės „Sūduvos“ kluptelėjimu – abi komandos turi po 39 taškus, tačiau marijampoliečiai yra sužaidę maču mažiau.

Kauniečiai su 34 taškais prarado beveik šansus pasivyti abi pirmaujančias komandas ir ambicijas pakovoti dėl svaresnės prabos medalių turės atidėti iki kito sezono.