Neįgaliesiems

„Žalgiris“ po dramatiškos kovos vėl žengė į finalą

Šeštadienį Marijampolėje vyko pirmasis LFF taurės pusfinalis. Vienose gražiausių ir dramatiškiausių sezono rungtynių čempionų titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ tik po vienuolikos metrų baudinių serijos palaužė dešimtiese ilgą laiką žaidusius „Sūduvos“ futbolininkus.

fkzalgiris.lt nuotr.

Pirmosiomis minutėmis veiksmo netrūko prie abiejų vartų, bet Valdo Dambrausko auklėtiniai daugiau kontroliavo kamuolį ir suko kamuolį apie varžovų baudos aikštelę.

Visgi 14 minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po kamuolio išmetimo iš už šoninės linijos, baudos aikštelėje Semiras Kerla galva numetė kamuolį tolimojo virpsto link, o ten oponentus pranokęs Karolis Chvedukas idealiai užbaigė ataką stipriu smūgiu.

„Žalgiris“ į tai bandė greiti atsakyti ir po kelių minučių Darvydas Šernas po gražios atakos pasiuntė kamuolį į vartus, bet arbitrai įžvelgė nuošalę ir neįskaitė įvarčio. Spaudimo svečiai neatleido ir toliau bei kontroliavo kamuolį didesnę laiko dalį, tačiau Vladimiro Čeburino vadovaujama komanda gynėsi užtikrintai.

44 minutę suvalkiečiai liko žaisti mažumoje po to, kai arbitras Donatas Rumšas parodė raudoną kortelę  buvusiam žalgiriečiui Pauliui Janušauskui, kuris užmynė ant gulinčio Elivelto. V. Čeburinas reagavo greitai ir vietoje puolėjo Karolio Laukžemio į aikštę įleido Povilą Leimoną.

Po pertraukos „Žalgiris“ rezgė nemažai išpuolių prie varžovų vartų, bet Marijampolės komanda kompaktiškai susispaudė gynyboje ir neleido oponentams turėti šimtaprocentinių progų. Tiesa, šeimininkai neretai stabdė čempionų atakas prie baudos aikštelės, bet standartinėse situacijoje vilniečiai naudojosi jomis nekokybiškai.

79 minutę E. Vaitkūnas atsidūrė pavojingoje pozicijoje smūgiui ir jam pavyko atlikti šūvį, bet kamuolys rikošetu skriejo šalia vartų.

Po kelių minučių „Sūduva“ turėjo dvi puikias progas iš eilės užbaigti rungtynes. Iš pradžių Jeremy Manzorro individualiomis pastangomis atliko sprintą kairiuoju kraštu į baudos aikštelę, bet per ilgai žaidė su kamuoliu ir neišnaudojo šanso. Netrukus kontratakoje į priekį pasileido Andro Švrljuga, bet iš dešiniojo krašto jam nepavyko atlikti tikslaus perdavimo J. Manzorro, kuris buvo vienas prie vartų.

 „Žalgiris“ nubaudė varžovus už neišnaudotas galimybes ir išlygino rezultatą, kai Liviu Antalis perdavė kamuolį geroje pozicijoje atsidūrusiam E. Vaitkūnui, o jis tiksliai smūgiavo į kairįjį vartų kampą. Tai reiškė, jog bus žaidžiamas pratęsimas.

Jau pratęsimo pradžioje „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – po gražaus Bahrudino Atajičius perdavimo į baudos aikštelę iš kairiojo krašto, Liviu Antalis nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Tačiau „Sūduva“ nepasidavė ir tiksint paskutinėms minutėmis sugebėjo išlyginti rezultatą – po sumaišties baudos aikštelėje A. Jankauskas atsidūrė vietoje ir laiku, kad įmuštų kamuolį į vartus.

Baudinių serijoje vilniečiai įmušė visus keturis savo smūgius, tuo tarpu „Sūduvos“ žaidėjai J. Manzorro ir S. Kerla smūgiavo virš vartų. „Žalgiris“ triumfavo 4:2.

Sostinės klubas šventė pergalę ir turės galimybę iškovoti LFF taurę jau septintą kartą iš eilės, kai rugsėjo 24 dieną Panevėžyje vyksiančiame finale susitiks su „Vilniaus Vyčiu“ arba Kauno „Stumbru“.

Video santrauka:

Rungtynių statistika:

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:2
(po pratęsimo, 1 kėl. 1:0, pagr. l. 1:1, 11 m. 2:4)
Marijampolės „Arvi“ stadionas, 1000 žiūrovų
Teisėjas – Donatas Rumšas

Įvarčiai: 14 min. K. Chvedukas (1:0), 90+3 min. E. Vaitkūnas (1:1), 94 min. L. Antal (2:1), 120+1 min. A. Jankauskas (2:2)
Baudinių serija: A. Švrljuga – įmušė (1:0), D. Šernas – įmušė (1:1), J. Manzorro – neįmušė (1:1), M. Kuklys – įmušė (1:2), O. Verbickas – įmušė (2:2), L. Antal – įmušė (2:3), S. Kerla – neįmušė (2:3), S. Blagojevič – įmušė (2:4).
Įspėti: 9 min. V. Lukša („Žalgiris“), 65 min. E. Vaitkūnas („Žalgiris“), 66 min. A. Jankauskas („Sūduva“), 72 min. A. Švrljuga („Sūduva“), 120+3 min. M. Mbodj („Žalgiris“)
Pašalintas: 44 min. P. Janušauskas („Sūduva“)

„Sūduvos“ sudėtis: Ivan Kardum, Marius Činikas, Algis Jankauskas, Aleksandar Živanovič, Semir Kerla, Andro Švrljuga, Karolis Chvedukas (88 min. O. Verbickas), Paulius Janušauskas, Jeremy Manzorro, Ernestas Veliulis (76 min. G. Matulevičius), Karolis Laukžemis (45+3 min. Povilas Leimonas).

„Žalgirio“ sudėtis: Armantas Vitkauskas, Donovan Slijngard (70 min. Matija Ljujič), Linas Klimavičius, Mamadou Mbodj, Egidijus Vaitkūnas, Slavko Blagojevič, Mantas Kuklys, Elivelto (113 min. D. Oyarzun), Vytautas Lukša (89 min. Bahrudin Atajič), Liviu Antal, Darvydas Šernas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS